Wbrew pozorom właściwa bielizna stanowi bardzo ważną część kobiecego ubioru. Rzecz jasna te elementy odzieży są wręcz stworzone do tego, by je ukrywać pod strojem. Bardzo dużo kobiet jest jednak zdania, że jakość i wygląd bielizny którą noszą to czynnik, który w dużym stopniu decyduje o ich poczuciu własnej wartości. Bielizna jest tego typu elementem, który w pierwszej kolejności musi być wygodny w noszeniu.

Elegancka bielizna na Walentynki
Autor: PrimaDonna
Źródło: PrimaDonna
Do dnia dzisiejszego bielizna, zwłaszcza kobieca, ma wielką ilość odmian i krojów. Analogicznie jak w przypadku pozostałych strojów, także bielizna zmienia się pod wpływem mody. Zmieniają się nie tylko kroje bielizny, ale także zastosowane materiały. Oddzielną kategorię, choć bezpośrednio powiązaną z bielizną, stanowią stroje kąpielowe, również występujące na chwilę obecną w znacznym wyborze. Tak samo jest z bielizną nocną, do której należą koszule nocne, polecamy od Jagny. Ogólnie bielizna damska to zbiór wielu elementów, przydających się w różnych sytuacjach. W nowoczesnych sklepach z bielizną zazwyczaj wszystkie te elementy zebrane są w jednym miejscu.Biustonosze i wsparcie w ich dopasowywaniu

Niezbędną częścią damskiej bielizny jest właściwy biustonosz. Na chwilę obecną coraz powszechniejsza jest wiedza w kwestii tego, jak istotny jest odpowiednio dopasowany biustonosz (zalecamy tą stronę). Ta część bielizny ma wielki wpływ na samopoczucie włąścicielki, a także na jej kondycję. Chodzi w pierwszej kolejności o stan kręgosłupa, szczególnie u pań z większym biustem, który stanowi większy ciężar. W wielu sklepach z bielizną na chwilę obecną zatrudnione są profesjonalne brafitterki, czyli osoby, których rolą jest pomoc przy doborze biustonosza.

Bielizna ekskluzywna

Większa część sklepów z bielizną posiada również wybór ekskluzywnej bielizny, wykorzystywanej często jako upominek. Tego typu elementy to przykładowo body damskie, a często również gorsety lub całe zestawy luksusowej bielizny. W sytuacji lepiej zaopatrzonych punktów komplety tego rodzaju bywają uszyte z kosztownych materiałów takich jak na przykład jedwab. Często również takie elementy są koronkowe. Z tej przyczyny sklepy z bielizną damską stosunkowo często bywają odwiedzane także przez panów, którzy chcą kupić coś swojej żonie.