Pierwsza Komunia Święta to nie jedynie duże wydarzenie dla każdego dziecka ale także wielki stres i spory wydatek dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza ciąg przygotowań nie tylko duchowych, jak też takich powiązanych z zakupem odpowiedniej wyprawki komunijnej, przygotowaniem przyjęcia i zaproszeniem gości. Niezwykle istotnymwydatkiem są stroje komunijne.
stół
Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Obecnie prosperuje duża ilość sklepów internetowych które specjalizują się wyłącznie w sukniach i albach komunijnych. Ich asortyment jest naprawdę szeroki i nie jest prosto wybrać. Często ten problem rozwiązują diecezje, które z góry narzucają, że wszystkie dzieci przystępujące do sakramentu muszą mieć jednolite alby komunijne. Dzięki temu żadne dziecko nie czuje się gorsze, a rodzice nie ścigają się w kupowaniu coraz to kosztowniejszych i wymyślniejszych strojów.

O ile sukienki komunijne są najczęściej jednolite, to znacznie więcej swobody zostaje podczas wyboru dodatków komunijnych. Dziewczynki muszą kupić dodatkowo wianków, torebek, chłopcy natomiast okapników do świec oraz rękawiczek. W przypadku gdy wszystkie dzieci mają takie same stroje, kilku rodziców kupuje drugiego zestawu stroju: sukienki bądź garnituru, w które dziecko może przebrać się po oficjalnej uroczystości w Kościele.

Gdy mówimy o organizacje przyjęcia komunijnego to nadal wielu rodziców organizuje uroczystość w domu. Coraz częściej jednak zdarzają się imprezy w restauracjach lub też zajazdach. Restauracje dodają tego typu przyjęcia do swojej oferty. W przypadku gdy rodzice decydują się na samodzielne przygotowanie przyjęcia, powinni pamiętać nie tylko o różnorodnym menu ale też zadbać o odpowiedni wystrój pomieszczenia. Istotnym punktem programu jest też tort komunijny, który można zamówić w cukierni i tym samym oszczędzić sobie uciążliwej pracy.

Jeśli nie jesteśmy organizatorami tej imprezy a jesteśmy jedynie gościem, powinniśmy pamiętać o zakupie pamiątki komunijnej, która będzie przypominać dziecku ten wyjątkowy dzień. W supermarketach, sklepach z pamiątkami (czytaj pełen artykuł) czy też kwiaciarniach można znaleźć jest bardzo dużo kartek okolicznościowych, książeczek, albumów na zdjęcia. Dobrym pomysłem może być też łańcuszek z medalikiem i.