Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest określone między innymi dla osób z cerą tłustą, jakie zmagają się z nadmiarem sebum czy trudnymi do wyeliminowania wągrami. Gabinety kosmetyczne oferują serię zabiegów oczyszczających przeznaczonych dla tak wymagającej skóry. Nie brakuje również zabiegów dla pań z cerą suchą, a nawet z cerą naczynkową. Na czym polega oczyszczanie buzi u kosmetyczki? Czy takie zabiegi są bolesne? Jakie są efekty oczyszczania twarzy w gabinetach kosmetycznych?

Oczyszczanie >> oczyszczanie twarzy twarzy – ręczne. Zabieg polega na manualnym wyeliminowaniu wągrów i innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszą fazą oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż twarzy. Później kosmetyczka przeprowadza peeling w celu wyeliminowania warstwy rogowatego naskórka. Następnie na kilkanaście minut nakłada na skórę środek o działaniu rozmiękczającym po czym kieruje na twarz (krem nawilżający) strumień pary, jaka rozszerza pory oraz wzmacnia działanie preparatu. Następnie kosmetyczka likwiduje odkładającą się w porach treść poprzez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu zaskórników, na buzię aplikowany jest krem czy maska o działaniu przeciwzapalnym. Ostatnią fazą zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery.

twarz pozbawiona zmarszczek
Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Hydrabrazja, to zabieg oczyszczający, podczas którego stosuje się wodę. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie cery z zalegającego łoju jak też zaskórników przez wsysanie (podciśnieniowo). Potem realizuje się mikrodermabrazję wodną, zatem złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o różnorodnej grubości (są one dostosowywane do typu skóry). W toku zabiegu woda chłodzi skórę, łagodzi dyskomfort towarzyszący złuszczaniu i do tego nawilża. Hydrabrazja jest określona dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej a także naczynkowej.

Mikrodermabrazja, zwana też mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni nadzorowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, z pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z martwych komórek i upraszcza przenikanie aktywnych składników. Mikrodermabrazja diamentowa jest określona dla pań z cerą problematyczną (przede wszystkim cera mieszana, tłusta).

Powyższe zabiegi wykonuje niemal każdy salon urody.