Włosy to ta część ciała, o jaką dbają w szczególności kobiety. Jest to bowiem cześć, na którą zwraca się największą uwagę. Fryzura bywa nie tylko ozdobą, lecz również może optycznie zmieniać kształt twarzy. Najczęściej świadczy też o upodobaniach właścicielki i jest wyznacznikiem jej gustu. Pielęgnacja włosów i środki do niej wykorzystywane zależą przede wszystkim od typu włosów. Aktualnie na przykład wiele pań farbuje włosy, a czego wypływa konieczność znacznie bardziej troskliwej pielęgnacji dla uchronienia ich przed zniszczeniem.

przykładowe kosmetyki do pielęgnacji włosów
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Duża liczba pań również niezwykle chętnie sięga po takie przyrządy jak suszarka lub prostownica do włosów. Po zabiegach z zastosowaniem tych urządzeń często włosy wymagają dodatkowego nawilżenia i odżywienia. Do tego celu wykorzystuje się rozmaite odżywki i olejki do włosów (źródło), jak również profesjonalne szampony. Aktualnie w sprzedaży jest tak wielka liczba marek oferujących środki do poprawiania kondycji włosów, że niekiedy decyzja jest trudna. Oprócz tego w wielu przypadkach wskazane jest wykorzystanie środków domowych.

Pielęgnacja włosów kręconychWłosy z natury falowane i kręcone stanowią niezwykle charakterystyczną, trudną w pielęgnacji grupę. Przede wszystkim w przeważającej liczbie sytuacji nie można ich uczesać w dowolnym momencie; niejednokrotnie jest to możliwe jedynie po namoczeniu. Do rozczesywania nierzadko potrzebne są specjalne odżywki bez spłukiwania. Oprócz tego wiele kobiet posiadających takie włosy wykorzystuje specjalne pianki, których rolą jest fryzurę unieść i uwydatnić, a czasem potrzeba innych rzeczy, np – przeczytaj na ten temat. Wykorzystuje się też profesjonalne organiczne maski do włosów (na temat masek do włosów na które pomagają w ich „ujarzmieniu”.

Domowe sposoby
Pielęgnacja ciała jest dziedziną, gdzie dużo rezultatów uzyskuje się z wykorzystaniem wypróbowanych domowych metod. Tak jest również w przypadku preparatów do włosów. Przykładowo od wielu lat chętnie stosowane są naturalne maski do włosów, sporządzane z wykorzystaniem różnorodnych składników. Do najpopularniejszych należą żółtka jaj, miód, oliwa z oliwek i inne (polecana witryna). Taką maseczkę nakłada się na mokre włosy, a następnie zawija w ręcznik i po pewnym czasie spłukuje. Wybór składników zależeć będzie od indywidualnych wymagań, a zatem od typu włosów i oczekiwanego efektu.