Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Już za chwilę maj, a co za tym idzie nadchodzi czas wytężonych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całym kraju będą odbywały się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy tysięcy dzieci komunii świętej. Jednak zanim to się stanie, należy się tej chwili właściwie przygotować. I są to przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i te przyziemne.

Dzieci wcześniej przygotowywane do tej uroczystej mszy: lekcje religii, msze święte dla dzieci i rodziców, a obok podobnych rzeczy, ich głowy, zwłaszcza dziewczyn absorbują kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to obecnie równie ważna sprawa, podobnie jak sama msza. Księża narzekają, że zakłóca się sens Eucharystii, ale czasy mamy takie, a nie inne: obie sprawy są ważne, a właściwy wygląd jest uzupełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest właściwe traktowanie istoty rzeczy.

stół
Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Suknie do pierwszej komunii świętej to wiecznie żywy temat: krótkie czy długie spędzają sen z dziewczęcych powiek już parę dobrych miesięcy wcześniej. Moda (okularove) na sukienki jest inna co roku. Możliwości kupna jest nieograniczona liczba. Sklepy dwoją się i troją, aby przed majem zapewnić jak najładniejszy wybór sukienek. Oprócz sukienek zawrotną karierę robią alby. Przeważnie są dopasowane, już gotowe lub szyte na miarę. W zależności od modelu mogą być z kapturem, wykończone złotą nitką. Na środku posiadają wyhaftowane motywy hostii. Wybór alby polecamy w szczególnie osobom,które pragną aby ich dzieci nosiły się bez zbędnego przepychu.

Podobnie ciekawe jak sam strój, są akcesoria. Chusteczki to podstawowe elementy każdego stroju. Wianki komunijne wykonywane na zamówienie z kilkudniowym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od kwiaciarni, w której złożymy zamówienie. Wianki robione są z żywych kwiatów, lub gdy aura nie służy – sztucznych. Pierwsza komunia święta to niewątpliwie jedno z istotniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Trzeba właściwie zadbać o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją długo.