Spora część społeczeństwa jest przekonana, że im dłuższą listę składników posiada dany kosmetyk, tym wykazywać się będzie większą skutecznością. W rzeczywistości sprawa niestety wygląda zupełnie odmiennie, a informacje pozyskiwane z prasy czy reklam często wprowadzają nas w mylne przekonanie, pozyskując profity z większej sprzedaży.

kosmetyki na twarz
Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Liczne dysfunkcje skóry, takie jak alergie, pokrzywki czy przesuszenia skóry odnajdują swój początek właśnie w inwazyjnych składnikach wszelkiego rodzaju produktów kosmetycznych, zaczynając od mydła, płynów pod prysznic, czyli produktów, bez których podstawowa pielęgnacja jak i utrzymanie odpowiedniej higieny ciała nie byłyby możliwe. Jakie kosmetyki kupować, by nasza skóra była zadbana i piękna, bez zbędnego narażania się na ryzyko podrażnień bądź uczulenia? Sprawdź więcej: kosmetyki naturalne.
Ciekawym wyjściem, zyskującym z roku na rok na popularności, będzie powrót do natury oraz korzystanie z dobrodziejstw natury. Spora część z nas pamięta mamine metody pielęgnacji ciała, na przykład szampony do włosów z pokrzywy, mające potwierdzone badaniami zbawienne działanie na stan skóry głowy, bądź wszelkiego rodzaju maseczki z płatków owsianych, widocznie poprawiające kondycje naszej skóry. Chcąc czerpać z życia samo zdrowie warto wybierać kosmetyki naturalne. Dzięki wysokiej zawartości dobroczynnych składników dajemy naszej skórze troskę, jakiej nie byłyby w stanie zapewnić żadne syntetyczne i kosztowne zamienniki, które narażają wrażliwą skórę na podrażnienia. Tu więcej:

Kiedy pragniesz zadbać o kondycje swoich rzęs, nie powinno się kupować chemicznych odżywek. Polecanym, niedrogim i znanym od lat sposobem wyraźnie polepszającym stan włosów i skóry jest olejek arganowy, zwany też eliksirem młodości. Substancja wytwarzana z owoców arganii żelaznej od lat ma zastosowanie w marokańskiej kosmetologii oraz medycynie, odnosząc wielkie sukcesy w każdej dziedzinie, co potwierdzają liczne testy oraz recenzje zadowolonych użytkowników. Zdecyduj się na to, co pochodzi z natury i czuj się |piękna bez konieczności wydawania wielkich pieniędzy na popularne kosmetyki!