Autor: BGN
Ta tajemniczo brzmiąca nazwa ombre w dosłownym tłumaczeniu oznacza zwyczajnie cień. Efekt cienia idealnie jest wykorzystany przez projektantów rzeczy. Kolejny sezon utrzymuje się na topie. Do tego znajduje szerokie zastosowanie nie tylko przy projektowaniu rzeczy, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre można spotkać również pod nazwą gradient. Ta druga może bardziej trafnie oddaje całe zjawisko polegające na stopniowym przejściu tonalnym pomiędzy dwoma kolorami. Rzeczy z efektem ombre ma w sprzedaży wiele marek. Dla przykładu można wymienić ubrania h&m. Ombre jest wykorzystywane przez firmę h&m do produkcji przeróżnych rzeczy i dodatków. Najlepiej jednak wygląda na spodniach i leginsach.

Spodnie h&m odpowiadają wszystkim obowiązującym obecnie trendom, dlatego bez problemu wyszukamy pośród nich te z efektem cienia. Interesujące jest również to, że łączenia barw są różne, a gradient nie powstaje tylko poprzez przejście z z ciemniejszej do jaśniejszej barwy w ramach tej samej tonacji lub przejście z barwy do samej. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą też kolory przynależne do różnych tonacji, dając oszałamiający efekt.

Efekt ombre na ubraniach można również otrzymać w tzw. warunkach domowych. Cały proces nie jest skomplikowany a do tego nie wymaga specjalnego wysiłku albo wydania dużej ilości pieniędzy. Do jego przeprowadzenia będziemy potrzebować po pierwsze silny wybielacz. W roztworze z wybielaczem namaczamy rzecz do wysokości, na której chcielibyśmy by biegła granica pomiędzy dwoma kolorami i farbujemy taki czas, aby otrzymamy oczekiwany efekt.

Nie licząc wspomnianych już ciuchów efekt ombre idealnie wygląda na paznokciach, powiekach i włosach. Jeśli idzie o robienie makijażu i malowanie paznokci, każda kobieta nie powinna mieć z tym trudności, bez konieczności uzyskiwania specjalnych porad w tym zakresie. Co innego jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj wszystko się zmienia i niezbędne jest już posiadanie pewnych umiejętności. Z tego powodu, jeżeli mamy ochotę ufarbować włosy z efektem ombre rozsądniej jest pójść z tym do salonu fryzjerskiego.