Kiedy postanawiamy, że pragniemy uruchomić salon fryzjerski trzeba zwrócić uwagę na parę rzeczy. Na co przyszły klient zwróci najpierw uwagę? Po pierwsze na estetykę. Dopiero później jest sprzęt fryzjerski i kosmetyki. Pozostaje też kwestia zaangażowania właściwych osób, ale to już na samym końcu. Jak zatem wyposażyć salon fryzjerski, żeby wszyscy byli usatysfakcjonowani?

profesjonalna koloryzacja
Autor: Wella
Źródło: Wella

Początkowe odczucie najważniejsze. W interesie działa taka sama wytyczna jak w życiu towarzyskim. Pierwsze wrażenie w znacznej mierze sprzyja uznaniu czy też porażce. Warto przeto zadbać, żeby było ono jak najlepsze. Wchodząc do salonu odbiorca zwraca uwagę na to, w jaki sposób on wygląda. Ważne, żeby zadbać o to, aby wszystko było najwyższej jakości. Główne wyposażenie. Jest lista przyrządów, które obowiązkowo muszą znaleźć się w każdym salonie. To rzecz jasna fotele fryzjerskie, na jakości których nie ma co oszczędzać, albowiem będą często używane, konsolety fryzjerskie, fotele dla oczekujących klientów, recepcje jak też witryny, wózeczki na urządzenia jak też kosmetyki, podnóżki fryzjerskie. Przydadzą się też wieszaki, na jakich klienci będą mogli pozostawić własne odzienia. Fachowy sprzęt. Jeżeli pretendujemy do tego, by mieć profesjonalny salon fryzjerski, trzeba wyselekcjonować sprzęt, który wytrzyma całodzienne eksploatowanie. Poza tak ewidentnymi przyrządami jak solidne suszarki, lokówki bądź maszynki do strzyżenia, musimy wyekwipować salon (zobacz art beauty) w hełmowe suszarki, sauny jak też nawilżacze. Nie powinno się zapominać o bazie, zatem o narzędziach, jakimi wymodelujemy takie fryzury, jakie zażyczy sobie klient. Najistotniejsze będą nożyce, warto mieć fryzjerskie oraz degażówki do cieniowania . Poza tym, obowiązkowo w wyposażeniu powinny znaleźć się grzebienie antystatyczne oraz fachowe brzytwy fryzjerskie oraz profesjonalne farby do włosów, zobacz: profesjonalne farby do salonu fryzjerskiego. Są także mniejsze sprzęty, o których nie możemy zapomnieć, jeżeli chcemy prowadzić porządny salon – Salon Zacisze Piękna -.

farbowanie
Źródło: pixabay.com

Wskazane jest zakupić wałki do trwałej, rozpylacz, klipsy, karkówkę z naturalnego włosia, czepek do wykonywania pasemek jak też naturalnie peleryny fryzjerskie, tak dla dorosłych, jak także dla dzieci, a także fartuch. Jakie kosmetyki? Nabywając kosmetyki do włosów trzeba kierować uwagę na jakość tych artykułów. Lepiej nabywać je w hurtowych ilościach, dlatego że używane kilka razy dziennie mogą skończyć się w każdym momencie. Obligatoryjnie w każdym salonie muszą się znaleźć szampony do każdego typu włosów, kosmetyki wella sp, żele, gumy a także wiele innych.