Ludzie mają w zwyczaju patrzeć na innych pod kątem tego jak się ubierają. Z tej przyczyny ubiór stanowi istotny element w postrzeganiu naszej osoby.

Nie bez przyczyny znane powiedzenie „pokaż mi swoją szafę, a powiem ci kim jesteś” jest używane przez wielu stylistów oraz ludzi z branży mody. Na podstawie ubioru, można bowiem stwierdzić czy dana osoba interesuje się modą i czy ma swój styl, a co więcej, poznać jej stan majątkowy. Przy pomocy ubioru ludzie niejako porozumiewają się ze światem wyrażając własne, odrębne stanowisko. Poprzez ubiór wyrażają siebie, prezentują swoje poglądy czy zainteresowania. Koszulki z nadrukiem – stały się obecnie nie tylko częścią ubrania, ale w pewnym sensie billboardami. Ich ciekawe wzornictwo idące w parze z doskonałą jakością dzianin sprawiają, że T-shirt stanowi bazę wielu stylizacji. Doskonale podkreślają nasz styl i to, co nam danej chwili „w duszy gra”.
t-shirt z nadrukiem
Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com

A jaka jest historia koszulek z nadrukiem? Podobno moda (dobre folkowe koszule męskie) na bawełniane koszulki narodziła się w latach 30. XX wieku w Ameryce, gdzie w pewnym stanie niejaka firma zaprojektowała koszulki da drużyny futbolowej. Wzbudziły one tak wielki entuzjazm wśród fanów futbolu, że zaczęli je podkradać. W związku z powyższym pojawił się na nich nadruk, który miał identyfikować T-shirt jako własność drużyny a tym samym odstraszyć potencjalnych złodziei. Oczywiście się nie udało, jednak podpisane koszulki stały się krzykiem mody. Mody, która trwa do dziś. Cały czas.

Autor

Ciekawe T-shirty pozwalają także wyróżnić się z tłumu, a jednocześnie podkreślić przynależność do wybranej grupy. Dla każdego skejta wygląd to prezentacja pewnej idei – pozytywnego nastawienia do życia, a nadruki na koszulkach właśnie im na to pozwalają.
Śmieszne koszulki z nadrukiem potrafią poprawić nam humor na resztę dnia. Wyobraźmy sobie, że czekamy na pociąg w pochmurny poranek. Zaspani, z nosem na kwintę. I nagle zjawia się obok nas młody człowiek, na którego koszulce widzimy śmieszny napis.
Czyż świat automatycznie nie staje się piękniejszy?
Zgadza się nigdzie nie jest napisane, że koszulki z ”przekazem” zarezerwowane są jedynie dla młodych ludzi. Nie, dedykowane są wszystkim osobom, które są „jakieś”