Najprościej ujmując kwestię pachnideł – perfumami określamy po prostu jeden z kosmetyków. Jego rola to nadawanie określonym rzeczom, albo najczęściej ludziom miłego i trwałego zapachu. Do działu perfum nie wliczają się na przykład dezodoranty, gdyż do ich rozpylenia niezbędne jest zastosowanie gazów pędnych.

Perfumy
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Perfumy to także nic innego, jak mieszanina chemicznych związków – środków wzmacniających, rozpuszczalnika – zazwyczaj etanolu, środków homogenizujących, ale zwłaszcza przeważającym składnikiem są wonne nuty – czyli olejki zapachowe. Dzielimy je na trzy działy: perfumy właściwe, czyli ekstrakty perfum; wody perfumowane i wody toaletowe. Wszystkie perfumy zawierają kompozycję zapachową, czyli mieszankę olejków i środków wzmacniających więcej tutaj.

Trzeba nadmienić, że perfumy Chloe to niebanalna kompozycja zapachowa. Ich niesamowity, piękny czasem pudrowy aromat wyzwala świadomość kobiecości i wytworności. Powoduje to, że wyrafinowanie, świeżość i gust są na wyciągnięcie ręki – wystarczy sięgnąć po perfumy Chloe. W mieszankach tej firmy można odszukać między innymi nuty zapachowe liczi, frezji, róży, peoni, ambry, lilii, i drzewa cedrowego. Najistotniejsze, że potrafią w nienarzucający się i nieduszący, a delikatny i zdecydowany sposób ukazać kobiecość i urok. Perfumy Chloe wyjątkowo długo się utrzymują na skórze i ciuchach, a to powoduje, że są efektywne i możemy się długi czas nimi cieszyć. Następną jakże kobiecą i prestiżową marką są perfumy Amouage. Są one wytwarzane z drogocennych darów przyrody.

Zapach perfum – opinie na nasz temat – Amouage można przyrównać do luksusowego orientu. Są również wyjątkowo wytrzymałe i z pewnością każda kobieta używając ich odczuje powiew zmysłowego kadzidła, które uwodzi i okala przyjemną wonią. Zapachy Amouage na pewno są to najwyższej klasy zapachy, które przenoszą do świata orientu i powabu przy czym nie uwalniają duszących nut.

Każdą kompozycję wonną perfum dzielimy na trzy nuty – akord bazowy, średni i wysoki. Są one niejako ze sobą spojone, ponieważ jeden bez drugiego byłby niekompletny i niejasny. Te kombinacje zapachowe świadczą o unikatowym w swoim rodzaju aromacie, który jest odzwierciedleniem dalej firmy. Kreowanie zapachów można porównać do tworzenia muzyki. Jest prawdziwą artystyczną dziedziną w której trzeba właściwie i świadomie dobierać aromaty, by tworzyły pełną całość.

Więcej na ten temat: najlepsze męskie zapachy