Jednym z najważniejszych wyznaczników modnych panów jest marynarka, albo niezależna, albo w komplecie w garniturze. Marynarki można zakładać na różne okazje, przede wszystkim są konieczne na wszystkie oficjalne okazje takie jak na przykład ważne uroczystości rodzinne. Wiele osób zakłada je także do pracy, niektóre stanowiska wymagają posiadania właśnie tego typu stroju. Dlatego też męskie marynarki oferowane są w wielu różnych odmianach i kolorach, dzięki czemu można je dobrać na konkretne okazje.

Szukając marynarki (do sprawdzenia na tej stronie) należy mieć na uwadze parę ważnych rzeczy. W pierwszej kolejności znaczenie ma kolor, w przypadku marynarek klasycznych najlepsze są szarości, granaty i niekiedy brązy. Warto się również przyglądnąć materiałowi, najbardziej odpowiednia będzie tutaj klasyczna wełna, lecz popularne są również inne tkaniny, na przykład mniej mnące się. Marynarkę należy dopasować do sylwetki, na przykład ze względu na długość całkowitą, rękawy, oraz ogólną szerokość. W porządnych odzieżowych sklepach można bez żadnego problemu dopasować w określonym zakresie wymiary marynarki – https://texasclub.pl/kategoria/meskie/kurtki-plaszcze-marynarki/producent,pepe-jeans.html – do oczekiwań kupującego – ciekawe modele – męskie marynarki.

koszule męskie
Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
męskie marynarki
Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com

Nawet najbardziej elegancka marynarka na nic się nie zda, jeżeli założona do niej zostanie koszula z bawełny. Dlatego też koszule męskie to następny konieczny element stroju stylowego mężczyzny – nowe koszule męskie. Jeśli chodzi o nie także panują określone zasady, których powinno się trzymać przy wyborze. Podobnie jak w przypadku marynarek, także koszula powinna być dopasowana do figury danej osoby. W praktyce przy koszulach podaje się dwa wymiary, czyli samej koszuli oraz kołnierzyka. Dlatego też zakupy należy zacząć od zmierzenia samego siebie, w razie czego można to też zrobić w sklepie, przed mierzeniem. Ważny przy wyborze będzie także krój, tu wyróżnia się trzy podstawowe typy koszul, uzależnione od sylwetki klienta.

Na koniec warto zwrócić uwagę na tkaninę, bo ma ona bardzo duże znaczenie dla wygody noszenia. Bardzo dobrze przy tym elemencie garderoby będzie się sprawdzać bawełna, za to zbyt duża ilość sztucznych domieszek spowodować może nadmierne pocenie się.