Panie wprost kochają dbać o swój wizerunek, ale to jeszcze nie wszystko. Chętnie upiększają również mieszkalne wnętrza i o wiele częściej niż partnerzy życiowi bywają estetami. Kiedy trzydziestolatka udaje się do dentysty, to na pewno wcześniej nie zapomni skontrolować, jak prezentuje się gabinet. Jeżeli jego wygląd będzie pozostawiał wiele do życzenia, to niedoszła pacjentka cierpiąca na okropny ból zęba, poszuka pomocy u konkurencji. Taka sytuacja powtórzy się także w przypadku salonów fryzjerskich. A należy nie zapominać o tym, że nawet nieco zniszczone meble fryzjerskie będą wystawiać zakładowi nie najlepszą ocenę.

meble fryzjerskie i urządzenia do salonów
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wspomnieliśmy, wyżej opisaną regułę z powodzeniem można zastosować również do wystroju salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. Jeżeli takie miejsce bywa ponure, nieposprzątane, a wyposażenie stare jak świat, to eleganckie koki raczej tutaj nie powstają – takie będzie przynajmniej zdanie zdecydowanej większości pań. Jeszcze w fazie planu należałoby wziąć pod uwagę zbiorową opinię i zadbać o to, aby te elementy wystroju, które najmocniej rzucają się w oczy, prezentowały się bez jakichkolwiek zastrzeżeń. A to oznacza, że meble fryzjerskie powinny być lśnić się nowością, a sprzęt służący do pedicure winien być wykonany z wysokiej jakości materiałów.Warto również wytypować te elementy wyposażenia, które w dzisiejszych czasach trącą myszką albo budzą negatywne skojarzenia. Do takiej grupy można zaliczyć głowy manekinów, które, postawione w najbardziej widocznych miejscach salonów fryzjerskich i kosmetycznych, mają za zadanie w dyskusyjny sposób zobrazować umiejętności fryzjerek. A ze względów typowo higienicznych warto zrezygnować z chodników oraz zasłon, które przyciągają kurz – bez dywaników można się przecież obejść, a zasłony lepiej zastąpić roletami.

suszarki do włosów
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
O profesjonalizmie wskazanego zakładu świadczą także używane preparaty, czyli różnego typu balsamy do włosów przetłuszczających się czy specjalne farby do koloryzacji. W przypadku gabinetów kosmetycznych sprawa się ma zupełnie podobnie. Ich posiadaczki winny kupić nici liftingujące pdo, preparaty do mezoterapii bezigłowej i wiele kosmetyków, w tym cieni do powiek oraz lakierów do paznokci w pełnej gamie odcieni. A samo wyposażenie zakładu można jeszcze uczynić atutem i wśród konkurentów wyróżnić się dla przykładu zabiegami, podczas wykorzystuje się nici liftingujące pdo albo wysokiej jakości wypełniacze zmarszczek – profesjonalne.