Współczesna moda otwiera dużo drzwi i przynosi możności zespolenia trendów, jakie do tej pory się wykluczały. wyglądamy najprzyzwoiciej w tym, w czym porządnie się czujemy i winnyśmy się ubrać, a nie przebrać.
Idealnie dobrana suknia ukrywa przywary sylwetki równocześnie akcentując wszelkie jej walory.

kobieta w komplecie czarnej bielizny
Autor: Chiara Musiu
Źródło: http://www.flickr.com
Przydaje właścicielce szyku, a jej postawie nadaje odpowiednie proporcje. Zwłaszcza mini sukienka wygląda niezwykle kobieco. Natomiast wśród wielu trendów i krojów trzeba wyłonić taki, jaki będzie odpowiadał danemu typowi sylwetki. Z wyjątkiem małej czarnej w garderobie każdej kobiety winna znaleźć się także sukienka w odcieniu czerwonym. Czerwony kolor to kolor w porównaniu z wieloma innymi śmiały, który odróżnia się w tłumie. Czerwona suknia jest w stanie mieć dużo tonów, toteż przed kupnem powinnyśmy się zastanowić, jaki kolor będzie stosowny właśnie w naszym przypadku.
mini sukienka
Autor: Husqvarna
Źródło: Husqvarna

marki
Źródło: http://pixabay.com/
Dekolt sukienki powinien być dopasowany do określonego gatunku figury. Jest tu znacząca długość szyi, wielkość biustu, czy też wielkość ramion. Wzorzyste tkaniny nie sprzyjają niskim paniom. Dzielą sylwetkę na części, optycznie ją skracając. Z tego samego powodu powinny one wystrzegać się grubych poziomych pasków. Panie duże powinny sobie pozwolić na wszelakie modele z tkanin w poziome desenie, marszczenia, również falbanki, jakie optycznie skracają figurę.

Jeśli zdecydowałyśmy się na suknię prostą o zachowawczym fasonie, dopasujmy do niej obuwie przykuwające uwagę. Natomiast kiedy nasz Wybór padł na wariant oryginalny, fascynujący sam w sobie, zdecydujmy się na obuwie klasyczne, bez wzorów, czy też dodatkowych dekoracyjnych elementów.