Wszędzie mówi się o pielęgnacji włosów, jakie odżywki do włosów, szampony są idealne do odpowiedniego rodzaju włosów.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Odżywki do włosówPoruszane są oprócz tego kwestie porównania urządzeń do modelowania, jak suszarki czy prostownice. Niewiele jednak mówi się o pielęgnacji skóry głowy, która jest równie ważna, jeśli nie istotniejsza od włosów. To od jej kondycji zależy jak szybko wzrastają włosy, czy są sprężyste i mocne.

Skóra głowy to nic innego, jak kontynuacja naszej skóry pod włosami, stąd też może być mało odżywiona, odwodniona, starzeć się, tak jak nasza inna skóra. Delikatna skóra głowy, tak samo jak (rozwinięcie tych informacji> serwis Angelka Photography wejdź) skóra twarzy, charakteryzuje się objawianiem uczucia pieczenia i łuszczenia oraz utratą warstwy ochronnej o kwaśnym odczynie – zrównoważonej mieszanki hydrolipidów, która działa jak naturalny składnik ochronny skóry.

Przyczyny mogą być rozmaite, zależne są od stosowania różnych zabiegów chemicznych jak np. trwała, farbowanie włosów, prostownice czy nawet polecane maszynki do golenia, a nawet od czynników otoczenia, takich jak dość niskie temperatury powietrza i zanieczyszczenia. Choć niestety za gorące powietrze otrzymujemy od markowe suszarki do włosów mało znanych firm.Oprócz tego w liczą się czynniki ściśle genetyczne, które predysponują do posiadania delikatnej powłoki skórnej, co sprawia, że skóra (https://dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-przebarwien) głowy jest bardziej narażona na podrażnienia.

Jeżeli zobaczyliście u siebie powyższe objawy, należy sięgnąć po specjalistyczne produkty przeznaczone do wrażliwej skóry głowy, które skutecznie złagodzą te nieprzyjemne podrażnienia.

Źródło: Lokikoki.pl