Kobieta powinna być piękna w każdym momencie, w mieszkaniu podczas sporządzania posiłków i szorowania, w rozmowach z dziećmi i w zakładzie pracy. Obraz kobiety promowany przez branże drogeryjne, telewizję i świat mody, pokazuje zgrabne, młode piękności.

Kobieta
Autor: Mateus Lunardi Dutra
Źródło: http://www.flickr.com

By stać się „prawdziwą kobietą”, należy poddać swoje ciało przeróżnym staraniom – [odnośnik]. Z jednej strony musi poddać się trendom wyznaczonym przez branże piękna i mody. Po drugie stosować dietę, trzymać fason, uczęszczać do klubu fitness a w dodatku mając na głowie obowiązki związane z domem i opiekę na dziećmi. Nic dziwnego, że potężne tempo życia, nieustanne niewyspanie i brak odreagowania napięcia dnia codziennego, zbierają się i atakują nasz organizm.

Ponieważ nie ma gwałtownej reakcji organizmu na stres, nie zauważamy w sobie żadnych zmian, a wszelkie złe nastroje czy chorobę traktujemy jako coś właściwego. Jego oddziaływanie wywiera bardzo niesprzyjające znaczenie dla naszego organizmu. Często skóra jako jedyna reaguje na jego funkcjonowanie. Trzeba wyćwiczyć, aby po trudnym dniu, wygospodarować chwilę wyłącznie dla siebie, na

Młoda kobieta
Autor: Marianne Ubaleht
Źródło: http://www.flickr.com

relaks. Może to być odprężająca ciepła kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli. Miłą aurę w łazience, można poprawić zapalając świeczki czy kominek z ulubionym zapachem. Kilka tych skromnych elementów powoduje, że możemy poczuć się jak w SPA.

Dobrym środkiem na poprawę wydolności organizmu, jest gimnastyka na świeżym powietrzu, która pobudza mięśnie do wysiłku, w tym serce, a to daje szanse na oczyszczenie się i pozbycie trujących produktów przemiany materii. Cera zaopatrzona w tlen odzyskuje świeżość.

Wiele jeszcze innych czynności uspokajających możemy wykonywać samemu w domu ale czasem dla większego samopoczucia warto wybrać sprawdzony salon kosmetyczny, w którym kosmetyczka zadba o poprawę naszego samopoczucia. Skóra poddana długiemu działaniu rozdrażnieniu potrzebuje zastrzyku energii, jaka znajduje się w witaminach. Gabinety odnowy biologicznej proponują przeprowadzenie profesjonalnego masażu, który ma zbawienny wpływ na nasze nadszarpnięte nerwy – przeczytaj.