Fryzjer to ten typ zawodu, którego istnienia nie trzeba na pewno nikomu tłumaczyć. Zwłaszcza kobiety chętnie korzystają z usług fryzjerów. Nie ma to jak pozwolić sobie na odrobinę próżności i raz na jakiś czas zafundować sobie całkowitą zmianę imagu. Nie dość, że nasze samopoczucie poprawia się, to i my same jakoś tak promienniej się uśmiechamy. Wszystko to za sprawą cudownych dłoni mistrzów fryzjerskich, którzy używają do tego coraz bardziej wymyślnych metod.

Już nie wystarczą zwykłe popularne maszynki do strzyżenia, aby zrobić wymyślną fryzurę. Ale nie tylko strzyżeniem włosów kobieta żyje.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Jakie zabiegi najchętniej wykonują kobiety u fryzjera? Otóż zwykle te, w których nie potrafią dopomóc im koleżanki i niezbędna jest pomoc specjalisty. Ot np. taki grzebień do pasemek nie jest narzędziem, którym łatwo posługiwać się w pojedynkę, dlatego wciąż kobiety przychodzą do fryzjera, aby zrobić sobie pasemka. Jest to czasochłonna usługa, który wymaga staranności chociażby w koloryzowaniu poszczególnych pasm włosów.

Podobnie jest z chęcią zmiany koloru. Często panie korzystają z farb goldwell colorance i w ten sposób dobierają sobie nowy. Paleta ta zawiera duży przekrój odcieni. Unikają przy tym źle rozłożonej farby. Lepiej czasem ponieść jakieś koszty, aby być zadowolonym z efektu, niż prezentować się swego czasu Ania z Zielonego Wzgórza.

Jeśli te odcienie są za mocne, innym wyborem jest Wella touch. Są to tonujące kremy bez amoniaku, które zapewniają włosom przepiękny kolor. Dodatkowo farby te odżywiają włosy, dzięki zawartym w nim takim składnikom jak keratyna. Wasze włosy wyglądały naprawdę zdrowo.

Olejek arganowy pomaga nawilżyć włosy. Zabiegi przy jego użyciu to czysta przyjemność. Wtajemniczeni wyrażają się o nim z uznaniem. Wzmacnia włosy. Kuracja nim polega na wcieraniu go w cebulki włosów lub nanoszeniu na końcówki trzy razy w tygodniu. Posiada specyficzny, więc fryzjerzy powinni używać go przed myciem głowy. Idealnie sprawdza się przy zniszczonych włosach.

Tak, więc drogie Panie, tanie prostownice do włosów, karbownice i co tam jeszcze macie, z powrotem do szafek i biegnijcie do fryzjera. Trzeba, czasem pozwolić sobie na moment oderwania od świata. Tobie też się to przyda!