Urodziny to dla każdego malucha bardzo istotne wydarzenie, jako że w tym momencie to właśnie szkrab jest w centrum uwagi. Tradycyjnie dzień urodzin jest związany z wręczaniem niewielkich prezentów, które solenizantowi mają zapewnić radość.

technika
Autor: anna Hanks
Źródło: http://www.flickr.com
Które zabawki sprawdzą się w przypadku maluchów? Co przede wszystkim trzeba mieć na uwadze nabywając upominek dla szkraba? Najważniejszy jest jego wiek. Inne zabawki będą stosowne dla starszych dzieci, przykładowo w wieku szkolnym, a inne dla maluchów, jakie dopiero chodzą do przedszkola. Ma to znaczenie nie tylko ze względu na poziom ich rozwoju, ale także bezpieczeństwo. Małe dzieci mogą przecież połknąć niewielkie elementy, co jest bezpośrednim zagrożeniem dla ich zdrowia oraz życia. Właśnie dlatego na pudełkach zabawek trzeba szukać informacji dotyczących tego, dla dzieci w którym wieku konkretny produkt jest przeznaczony. W dodatku, na uwadze wskazane jest mieć też zainteresowania dziecka. Kiedy szkrab jest muzykalny oraz lubi się bawić instrumentami, strzałem w dziesiątkę będą zabawki muzyczne. Przykładem może być między innymi mała perkusja czy specjalne organki. Asortyment jest dziś naprawdę zróżnicowany, więc prosto znaleźć coś interesującego.
teczka

Jakie jeszcze prezenty na urodziny wskazane jest rozważyć w przypadku dziecka? WSzelkiego rodzaju książki. Nawet gdy pociecha jeszcze nie potrafi czytać, książka może się przydać podczas czytania w towarzystwie rodziców. Codzienne czytanie dzieciom rozwija ich wyobraźnię oraz umożliwia spędzanie czasu ze swoim maluchem, toteż jest tak bardzo propagowane przez specjalistów. Poza książkami sprawdzą się też zabawki edukacyjne, które zachęcają dziecko do myślenia, uczą je kreatywności oraz rozwijają ich umiejętności przestrzenne. Rzecz jasna, tak samo jak w przypadku innych zabawek, pod uwagę należy wziąć z reguły wiek malucha, by gadżet był dopasowany do jego potrzeb i możliwości.

Reasumując, jeśli ma się w planach wybór prezentu urodzinowego dla malucha, trzeba dostosować zabawkę odpowiadającą jego wiekowi i posiadanym zainteresowaniom. Na szczęście, sklepy z zabawkami uginają się dziś pod ciężarem atrakcyjnych towarów.