Pielęgnowanie włosów ma ogromne znaczenie dla ich wyglądu i zdrowia. Jeżeli będą one dłuższe, to poza regularnym myciem należy je czesać lub szczotkować, przy krótszych można poprzestać na samym myciu, ale za każdym razem należy użyć odpowiedniego szamponu. Włosy podczas codziennych dni narażone są na działanie wielu niekoniecznie korzystnych czynników. Słońce, wiatr, kurz czy brud – wszystko to sprawa, że na ich powierzchni osadzają się rzeczy, jakie należy usunąć.

więcej szczegółów
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz u każdej osoby włosy będą inne i inaczej reagują na zewnętrzne czynniki, z tego też powodu też szampony do włosów powinno się dobierać indywidualnie, mając na uwadze ich stan i oczekiwania. A że szamponów do mycia jest bardzo dużo, wystarczy zresztą przejrzeć półki z nimi w drogeriach czy marketach, to wielu klientów staje przed trudnym wyborem. Producenci szamponów, tacy jak przykładowo Wella starają się ułatwić wybór klientom i na opakowaniach oprócz składu piszą zastosowanie – jest to niezwykle pomocne, bo wiadomo będzie, czego należy się po szamponie spodziewać. Ale i tak trzeba go będzie wypróbować i dopiero wtedy się oceni, czy spełnia on wymagania. Więcej w tym źródle – zobacz link.

Każdy rodzaj szamponu, pomimo że oparty jest na podobnej bazie, posiada inny zestaw składników. Przy zniszczonych włosach będą to różnego rodzaju wzmacniające wyciągi z roślin, które nawilżają i powodują regenerację struktury włosa. Podstawową rolą takich szamponów jest odżywienie oraz wzmocnienie włosów, tak żeby wrócił im dawny blask i wygląd. Jeżeli ktoś ma kłopoty z tym, że mu się włosy zbytnio przetłuszczają, to powinien zastosować szampony do takiej odmiany włosów, zawierają one substancje osuszające skórę i ograniczające działanie gruczołów potowych.

W wielu przypadkach konieczne będzie zastosowanie szamponów leczniczych, przeznaczone są one dla ludzi mających problemy z różnymi schorzeniami. Jednak najwięcej w sprzedaży jest szamponów do zwykłego użytkowania, przeciętny wella szampon zawiera składniki odżywcze i nawilżające a także wyciągi z roślin, które mają działanie pielęgnacyjne i pozwalają utrzymać włosy w odpowiedniej formie.