Warsztaty kosmetyczne pękają w szwach. Nieraz z najdrobniejszym szczegółami dotyczącymi ulepszenia naszej skóry, ciała, paznokci udajemy się do zawodowców. Epilacja, czy oczyszczanie twarzy to najbardziej znane w dzisiejszych czasach zabiegi. W zasadzie każdy z nas, choć raz już z tego skorzystał. Pod lupę poddamy również nadpotliwość jako problem dzisiejszych czasów.

zabiegi kosmetyczne
Epilacja to czasowe bądź wieczne pozbawienie skóry owłosienia. W zabiegu epilacji włos likwidowany jest razem z cebulkami w odróżnieniu od depilacji, gdzie cebulki pozostają w skórze. W przeciwieństwie do depilacji, którą z reguły wykonuje się w domu – epilacja na ogół wymaga udania się do gabinetu kosmetycznego . Wyróżnia się kilka typów epilacji: laserowa, elektrokoagulacja, elektroliza, fotoepilacja lub ultradźwięki. Nadpotliwość to przeszkoda bardzo wielu ludzi . Każdy toczy bitwę z potem, choć jego emitowanie to wymagany dla zachowania zdrowia tok fizjologiczny. Pocenie się broni organizm przed przegrzaniem. Kłopot w tym, że u jednych skóra jest prawie sucha nawet w upał, u drugich zaś zwilgotniała nawet w oziębły dzień. Nadpotliwość – propozycje – bowiem to osobista sprawa. Efektywnymi sposobami na walkę z poceniem to wykorzystywanie antyperspirantów, gdy jednak te nie pomagają warto sięgnąć po zasypki, bądź zastosować terapię (2 razy w tygodniu przygotować sobie kąpiele dłoni i stóp w naparze z kory dębu, brzozy, liści orzecha włoskiego, szałwii) – sprawdź ofertę. Z potem wojuje się też od środka. Jego emitowanie ogranicza picie naparu z szałwii bądź zażywanie ziołowych kapsułek. Pod kontrolą lekarza można aplikować leki osiągalne na receptę (niestety mają efekty uboczne) lub łagodzące. Oczyszczanie twarzy tymczasem jest przeznaczone m.in. dla ludzi z cerą tłustą a także trądzikową, które borykają się z nadmiarem sebum czy męczącymi do usunięcia wągrami. Odróżniamy : hydrabrazję – zabieg oczyszczający z użyciem wody, mikrodermabrazja – polega na spokojnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do chcianego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni, czy oczyszczanie laserowe – zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega tworzeniu się nowych stanów zapalnych. Te i inne ofereowane zabiegi które w Wellderm znajdują się na tej stronie

Każdy z zabiegów pomoże nam wywiązać się z problemami dotyczącymi naszej skóry. Dla jednych będzie bardziej skuteczny, dla drugich mniej. Dobrze jest jednak skorzystać z tego typu usług, by się o tym przekonać.