Kiedy chcesz kupić coś, co ponosisz przez wiele lat, co spisze się na medal nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach i nigdy Cię nie zawiedzie, uważnie zbadaj dostępne fakty i opinie o konkretnym produkcie, żeby mieć 100% pewności, że nie będziesz żałował wyboru.

Militaria
Autor: The Joint Multinational Training Command Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com
Zwróć uwagę na dobór słów opisujących wybrany przez Ciebie produkt, tkaninę, szwy, krycie zamków błyskawicznych i kolorystykę. Nie bój się pytać, użyj formularza zgłoszeniowego lub po prostu zadzwoń do sklepu, a kreatywny personel na pewno odpowie na Twoje pytania. Początki pewnie nie będą zbyt łatwe, bo spodnie wojskowe cieszą się ogromną popularnością w sklepach w sieci i ich wybór jest po prostu ogromny.

Przeczesanie wszystkich wyników wyszukiwania po wprowadzeniu frazy „spodnie wojskowe” na pewno zabierze Ci trochę czasu, ale warto go poświęcić na wykluczenie spodni, które nie spełniają założonych przez Ciebie norm. Na czym się skupić w pierwszej kolejności?

Jak zrobić taką listę, żeby szybko skreślić nie pasujące nam modele? To bardzo łatwe – na początku przeanalizujmy, gdzie i kiedy będziemy je nosić. Jeśli to mają być spodnie do zadań specjalnych, najlepiej zainwestować w spodnie w wyższej półki cenowej, nieprzemakalne i nabyć odpowiednią bieliznę termoaktywną.

Mężczyznom o atletycznej sylwetce polecamy spodnie o poszerzonych nogawkach, czyli spodnie (tutaj więcej o tym) typu bojówki lub spodnie taktyczne, ze wzmocnionym pasem, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, blaknięcie czy zagniecenia. Pomyślmy, czy chcemy mieć kieszenie umiejscowione głównie na biodrach i udach czy w dolnej części nogawek też.

moro
Źródło: http://www.sxc.hu/
Czy zależy nam na specjalnie ukrytych kieszeniach, niewidocznych na pierwszy rzut oka? Zorientujmy się, czy zamki błyskawiczne są zabezpieczone, czy można je zablokować, czy w nieprzemakalnych spodniach zamki też będą wodoodporne oraz czy też podlegają gwarancji.

Następnie zwróćmy uwagę na krok i kolana – miejsca szczególnie newralgiczne i narażone na zniszczenia i przetarcia. Jeśli zostały wzmocnione, mają podwójne przeszycia bądź zabezpieczono je innym typem tkaniny, to dobrze. W ostatniej kolejności możemy skupić się na kolorze – czy zależy nam na typowym kolorze maskującym, wariacji zieleni i brązu czy może chcemy wybrać coś w kolorze czarnym lub szarym.

Jeśli zależy nam na szelkach w zestawie, nie możemy o nich zapomnieć. Takie ograniczenie naszego typu pomoże wyszukać ten jeden w gąszczu wielu modeli i wybrać te najlepsze spodnie wojskowe. Życzymy udanego polowania na spodnie – sprawdź informacje na stronie – wojskowe!