Powody do zrobienia sobie operacji naskórnej uszu są rozmaite. Zwykle sprowadzają się do dużego kompleksu odstawiających małżowin. To wyróżnianie się bywa nierzadko przedmiotem aluzji. Niejednokrotnie problem z uszami kończy się nawet załamaniem lub depresją. Fachowcy od chirurgii estetycznej tłumaczą tę kwestię i zapewniają: operacje na uszach są jednymi z prostszych zabiegów na ciele. Warto pamiętać też, że zabieg na uszach, (nie inaczej jak na innych fragmentach ciała) – jeśli już się nań zdecydujemy – powinien być zrobiony raz i porządnie. Dalsze zmiany niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe odczuwanie bólu oraz zmniejszanie zasobów portfela.

estetyka
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą chwilowe zmiany w czuciu. Korekta małżowin to kilka dokładnych chirurgicznych cięć a po tym profilowanie skóry wokół ucha specjalnie przygotowanymi do tego szwami. Zwykle uszy bolą szczególnie mocno w pierwszych godzinach po operacji. Najlepiej jest mieć przy sobie tabletki na ból, które – choć doraźnie i na chwilę – ale obniżą próg bólu.

Około dwa tysiące złotych – tyle mniej więcej liczą sobie kliniki za operację związaną z uszami. Wyprofilowanie małżowin należy do gamy usług wykwalifikowanej kadry z zakresu chirurgii estetycznej. Czas trwania operacji to kilkadziesiąt minut – góra godzinę. Specjaliści radzą, aby przez pierwsze godziny po operacji „pocięty” pacjent przebywał w klinice. Tymczasowa opieka pod okiem lekarza to większa pewność. Cięcia skóry i delikatne zabiegi, przekłucia i delikatność – obie skrajności spaja profesjonalna chirurgia estetyczna.

medycyna
Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

W przypadku korekcji uszu kluczowe staje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli, którzy decydują się na operację mają w podświadomości przekonanie o niepożądanym elemencie ciała, mankamencie który nie daje im spokoju. Operacja na małżowinie jest nie tylko zabiegiem fizycznym, ale poza tym także mentalnym. Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu entuzjazmu i bodźców jeśli chodzi o dalsze działanie.

Zabiegi na uszach poprzedza się właściwymi badaniami skóry. Sprawdzana jest krzepliwość krwi, odstawić musimy alkohol i papierosy. Pacjent zwiększa wówczas ilość przyswajanej witaminy C, przeważnie do tygodnia przed zabiegiem.