Powody wykonywania operacji naskórnej uszu są rozmaite. Przeważnie sprowadzają się do dużego kompleksu odstających małżowin. To wyróżnianie się bywa nierzadko przedmiotem kpin.

Niejednokrotnie prowadzi to do załamań nerwowych, a nawet depresji. Specjaliści od chirurgii estetycznej komentują tę kwestię i zapewniają: zabiegi na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na ciele. Z drugiej strony zabieg na uszach, (podobnie jak na innych organach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być zrobiony raz i porządnie. Kolejne korekty niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe odczuwanie bólu oraz wyszczuplanie zasobów portfela.

estetyka
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą odczuwalne zmiany. Korekta małżowin to kilka dokładnych chirurgicznych cięć a po tym profilowanie skóry wokół ucha specjalnymi szwami pod ten zabieg. Zwykle największe bóle odczuwane są w pierwszych dniach po zabiegu. Dobrze jest mieć przy sobie tabletki na ból, które – choć doraźnie i na moment – ale zmniejszą próg bólu.

Przeczytaj ten ciekawy tekst i odkryj więcej (https://smedica.pl/aktualnosci/). Z pewnością nie będziesz żałować. Nie czekaj ani chwili! Zrób to teraz!

Więcej interesujących danych tu: .

Około dwa tysiące złotych – tyle mniej więcej wynosi przeciętny budżet na operację związaną z uszami. Wyprofilowanie małżowin należy do gamy usług wykwalifikowanej kadry w zakresie chirurgii estetycznej. Czas trwania operacji to kilkadziesiąt minut – góra godzinę, a jak opisano po wykonaniu zabiegu nosi się specjalną opaskę. Specjaliści radzą, aby przez pierwsze dni po operacji „pocięty” pacjent przebywał w klinice. Tymczasowa opieka pod okiem lekarza to lepsza kontrola. Cięcie skóry i estetyczne zabiegi, przekłucia i delikatność – obie skrajności spaja chirurgia estetyczna. W przypadku modelacji uszu kluczowe staje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli decydujące się na zabieg mają poczucie gorszości przez występowanie małego, ale jednak mankamentu. Regulacja małżowiny jest nie tylko zabiegiem fizycznym, ale także w dużej mierze mentalnym. Pozytywne zakończenie, w postaci zadowolenia klienta, tylko doda mu entuzjazmu i bodźców jeśli chodzi o dalsze działanie.

Operacje na uszach (limed.pl/) należy poprzedzić właściwymi badaniami skóry. Sprawdzana jest krzepliwość krwi, odstawić musimy alkohol i papierosy. Zwiększa się wtedy ilość przyswajania witaminy C, zwykle czyni się to już tydzień przed zabiegiem.