Zwykle strój dziewczyn pracujących w medycynie większości osób nie kojarzy się zbyt dobrze – w większości przypadków dziewczyny mają na sobie niedopasowane kombinezony medyczne, które zwykle nie pozwalają na wyeksponowanie ładniejszych części ciała lub podkreślenie figury.

oczywiście strój do tego rodzaju pracy musi być przede wszystkim wygodny, jednak z drugiej strony niewątpliwie każda z nas lubi czuć się ładnie ubrana. Na szczęście teraz są ubrania, które są kompromisem pomiędzy wygodą a fajnym wyglądem!
Odzież medyczna
Wytwórcy odzieży medycznej coraz mocniej wychodzą naprzeciwko potrzebom dziewczyn pracujących w tego typu zawodach, zatem aktualnie można właściwie wszędzie dostać na przykład ładne fartuszki medyczne. Oczywiście są one zrobione z tych samych materiałów co standardowe kombinezony medyczne, gdyż takie są wymagania higieny i bezpieczeństwa, jednakże sam ich krój niewątpliwie jest o wiele fajniejszy niż typowych wielkich fartuchów medycznych, które zwykle były szyte na mężczyzn.
fartuszki medyczne
Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Do roboty w sukience?
Różowe buty panny młodej
Autor: Eugenio „The Wedding Traveler” WILMAN
Źródło: http://www.flickr.com
Pozostaje jednak pytanie, czy na przykład sukienka medyczna sprawdza się dobrze w trakcie codziennego dyżuru. Zazwyczaj jeżeli jesteś na izbie przyjęć ubranie (wypatrz promocje) w trakcie ostrego dyżuru, zaleca się mimo wszystko spodnie, bowiem są one zwyczajnie wygodniejsze. Jeżeli jednak sukienka medyczna nie ogranicza Twoich ruchów, a jednocześnie czujesz się w niej nieźle, wtedy nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań abyś ją nosiła ciągle.

Niezłym przykładem są między innymi pielęgniarki, które zazwyczaj noszą się ładniej od lekarzy na dyżurze – spódnica medyczna jest praktycznie stałym elementem ich ubioru. Jeśli tylko czujesz się komfortowo, a jednocześnie pragniesz być bardziej kobieca w pracy, wtedy sukienka lub spódnica medyczna na pewno polepszy Ci humor i będzie strzałem w dziesiątkę!