Planujesz otworzyć salon urody? A może gabinet kosmetyczny? Miej na uwadze, iż nie może to być jedynie kolejne miejsce, które tak się nazywa, to miejsce powinno się pozytywnie wyróżniać, stanowić ważny punkt dla każdej kobiety. W zależności od tego, czy otwierasz salon w małej miejscowości czy w większym ośrodku miejskim powinieneś się liczyć z konkretną konkurencją. Nie oznacza to, iż w większym mieście ta konkurencja będzie większa, ponieważ to się różnie układa. Najbardziej istotne to nie zwracać uwagi na inne firmy tylko wykreować swoje unikalne, oryginalne miejsce. Jak to zrobić?

Tak, zdecydowanie to bardzo istotne. Prawdziwa atmosfera jest niezbędna w każdym salonie. Bez tego trudno będzie się czymś odróżnić i zachęcić klientki, aby zawitały właśnie do nas. Pamiętaj, iż klient jest najważniejszy, to on się musi czuć jak król w twoim gabinecie, poczuj więc, żeby czuł się wspaniale. Ciekawy design na pewno przyczyni się do odpowiedniej opinii odwiedzających osób. Wykreujmy wyjątkową scenerię, żeby każdy nasz klient czuł, iż jest w miejscu naprawdę specjalnym.

Więcej – zabiegi (np. więcej i więcej) urody targówek

Salon kosmetyczny hair & nail concept
Autor: hair & nail concept
Źródło: hair & nail concept

Dość ciekawym i przyciągającym uwagę stylem jest dzisiaj glamour. Taki styl jest najlepszy dla osób, które szukają czegoś nietuzinkowego, a jednocześnie bardzo pasującego do tej branży. Tak więc, jeśli lubimy połączenie nowoczesnych faktur z detalami z minionych epok, jednocześnie jak lubimy intensywne kolorystyczne wnętrza, połączenia i widoczne dodatki, to styl glamour będzie dla nas najlepszy. Stanowiska, na jakich będziemy obsługiwać klientów nie mogą być jakby stworzone „na szybko”. Powinny one być komfortowe, czyli przykładowo zamiast tradycyjnych krzeseł przy stanowisku manicure lepiej ustawić w tamtym miejscu wygodne i miękkie fotele obite skórą w określonym ciekawym, delikatnym kolorze, przykładowo écru.

tego typu komfortowe miejsca na pewno będą zachęcające dla klientki, ażeby odwiedziła nas następny raz – dowiedz się więcej. Liczy się również bardzo ciekawa ekspozycja kosmetyków, najlepiej jak jest ona uzupełniona o nowoczesną formę. Odpowiednio więc się sprawdza wysoka, szklana gablota, jaka bardzo dobrze pasuje do takiego wystroju. W ten sposób przygotowany salon na pewno będzie się podobał naszym klientkom. Jak jeszcze uzupełnimy to miłą obsługą plus najlepsze usługi, to mamy sporą szansę na sukces. Warto się postarać, to na pewno zaprocentuje na przyszłość.