Żeby właściwie dbać o własną skórę, powinno się mieć świadomość, których kosmetyków można używać oraz jakim zabiegom pielęgnacyjnym można ją poddać. Aby się tego dowiedzieć trzeba odwiedzić kosmetyczkę, żeby określić swój typ cery i uzyskać wskazówki tyczące pielęgnacji na co dzień.

Każdy rodzaj skóry wymaga innej pielęgnacji

kosmetyki
Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Każda kobieta pragnie posiadać ładną, świeżą i zadbaną cerę. Niestety, nierzadko zapomina się o jej wymaganiach lub wcale nie wie się, jak one wyglądają. Typ skóry, jaką się posiada, zobowiązuje do konkretnej pielęgnacji, rezygnacji z pewnych zabiegów pielęgnacyjnych albo wykorzystania określonych kosmetyków. Wysokie potrzeby wskazuje chociażby cera tłusta, gdyż zazwyczaj niesie ze sobą ogrom zaskórników oraz nieczystości. Panie mające tego rodzaju cerę zazwyczaj uskarżają się na zbytnie błyszczenie i stany zapalne. Przy takiej cerze warto zrezygnować z peelingów, które potrafią rozsiewać zarazki po calutkiej twarzy. Odpowiednio będzie też stosować kosmetyki matujące do skóry, jak również zawsze mieć pod ręką bibułki matujące. Zobacz więcej: czytaj więcej.

Jak czyścić twarz?

Dla formy skóry niezwykle istotne jest przestrzeganie konkretnych reguł pielęgnacji. Jeszcze do niedawna do mycia twarzy stosowano przede wszystkim mydło, tymczasem bywa to praktyka niezwykle szkodząca skórze, bo mydło wysusza jej powierzchnię i nieprzyjemnie ściąga. Gdy idzie o czyszczenie skóry, pomyślniej wykorzystywać płyny micelarne albo odpowiednią piankę czy żel do mycia twarzy. Odpowiednio dobrane kosmetyki nie tyle zmywają zabrudzenia z twarzy, lecz także dostarczają cenne czynniki i witaminy, których ona wymaga, aby pięknie i młodo wyglądać. Interesujące propozycje: .

Nie wiesz, co stosować?

W sytuacji, gdy nie jest się pewnym, po jakie kosmetyki sięgać, najlepiej poradzić się ze specjalistką. Dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja w gabinecie kosmetycznym lub u dermatologa, pomoc okaże także osoba pracująca w profesjonalnej drogerii z lepszymi kosmetykami. Kosmetyki można także dopasować osobiście, jednakże warto zachować rozwagę, zrobić próby uczuleniowe, a także dowiedzieć się trochę więcej na temat potrzeb, jakie reprezentuje posiadany typ skóry.