Każda kobieta, każdy mężczyzna czy nastolatek wie, że wypada szczególnie troszczyć się o skórę twarzy. Nie chodzi tutaj o aplikowanie mnóstwa kosmetyków, a właściwie o to by stosowaćjednego, lecz przeznaczonego właśnie do naszego typu cery. Niekiedy warto jest zainwestować w sprecyzowany, godny polecenia czy zachwalany kosmetyk i przetestować na sobie, dlatego, że może okazać się, że będzie dla nas idealny.

szminki
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Zasadniczą czynnością jaką wykonuje każdy z nas niedługo po porannym zejściu z łóżka jest umycie twarzy i dodanie na nią kremu. Jeśli chodzi jednak o krem do twarzy,znaczące jest aby był on trafny, ponieważ po nałożeniu będzie gościł na skórze przez całkowity dzień. W zależności od tego jaki posiadamy typ cery (sucha, tłusta, czuła, mieszana) taki krem do twarzy powinniśmy aplikować. Na obecną chwilę na rynku jest ich kompletne mnóstwo, w różnych przedziałach cenowych. Każdy z nas z pewnością odnajdzie coś dla siebie. Innym kosmetykiem, który bardzo często można spotkać na twarzy głównie pań jest róż do policzków. Istnieją mocne uniwersalne zasady, którymi powinno kierować się przy wyborze różu. Jeśli masz jasną cerę pewnikiem jest, że dla Twojej skóry będą najodpowiedniejsze produkty w pastelowych, różowych kolorach , które nadadzą policzkom delikatny rumieniec. Zobacz więcej na temat: „>.Dla cer porcelanowych odpowiednie będą też pastelowe róże z tonami pomarańczu, natomiast brzoskwiniowy jest szczególnie dobrym kolorem dla cer z żółtymi tonami. Odcień różu możesz sprawdzić porównując go ze skórą ust po wewnętrznej ich stronie. Róże do policzków są osiągalne w formie kruchej, kremowej, kompaktowej, oraz żelowej i dodatkowo w kulkach. Róże sypkie pozwalają bardzo szybko i wydajnie poprawić make-up, ten w kremie wymaga nieco więcej wprawy i czasu, aby nałożyć go porządnie. Jest za to bardziej trwały niż róż sypki czy w kulkach. Róż w kamieniu jest za to najbardziej powszechny i nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

kosmetyki
Autor: Brynn Tweeddale
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo krem do twarzy jak i róż do policzków może w podobny sposób bardzo ulepszyć jakość i wygląd twarzy, jak i definitywnie zepsuć skutek końcowy kosmetycznych zmagań.

Wciągający tekst? Jeśli masz takie przekonanie, to równie absorbujące kwestie poznasz również we wpisie, który jest tu!

Odpowiednio dobrany róż na policzkach nadaje miły, dziewczęcy wygląd osobom naturalnie bladym jak również o jasnej karnacji. Z kolei dobrze dobrany krem sprawi, że twoja skóra będzie wyglądała na idealnie piękną.