„Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Ta stara fraszka Jana Kochanowskiego, mimo, że liczy już sobie około pięciuset lat, cały czas nie traci na swej aktualności. Zgadza się, tylko dzięki dobremu samopoczuciu i kondycji możliwe jest realizowanie naszych planów i marzeń.

więcej
Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Aby cieszyć się młodością jak najdłuższy czas, warto przede wszystkim zadbać o ruch i właściwą dietę. Niestety, nieprzywiązywanie wagi do tego jakie produkty spożywamy jest potwierdzeniem faktu, jak bardzo nie nie orientujemy się w zmianach zachodzących w dzisiejszym świecie i jak mało wiemy o tym, czym się w dzisiejszych czasach odżywiamy.

Aktualnie, co drugi mieszkaniec krajów cywilizowanych boryka się z alergią pokarmową. Objawy alergii są prawie natychmiastową reakcją organizmu w przypadku zetknięcia się z substancją uczulającą czyli alergenem. Inaczej przedstawia się kwestia z nietolerancjami pokarmowymi. Mając fakt na uwadze, że reakcja organizmu nie występuje natychmiastowo, jak w przypadku alergii – często dłuższy okres zajadamy się produktem i nie dostrzegamy, że owy pokarm nie jest obojętny dla naszego zdrowia.

Objawy tej przypadłości to często bóle brzucha oraz nudności. Aby wykryć na co jesteśmy uczuleni powinniśmy wykonać testy na nietolerancje pokarmowe. Wyniki testów na nietolerancje pokarmowe są szczególnie istotne w diagnozie dietetycznej. Pacjenci, którzy zrezygnowali z zakazanych produktów, doświadczają natychmiastowych efektów wprowadzonych zmian.

Często odstawienie pokarmów, na które odczuwamy nadwrażliwość, pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów i utrzymać należytą wagę. Troszczymy się więc i o zdrowie i o atrakcyjny wygląd, który w obecnych czasach jest naszą wizytówką. Zwłaszcza, że lato tuż, tuż. A razem z nim słońce i opalone, piękne ciało. W przygotowaniach do urlopu pomogą nam zabiegi laserowe Wrocław. W trakcie zabiegów można ujędrnić i wygładzić skórę oraz poddać się laserowemu usunięciu owłosienia – zobacz ofertę.

Nie zapominajmy, że zdrowie jest najcenniejszym dobrodziejstwem, jakim człowiek może posiadać. To drogocenny dar, którego nie możemy ignorować. W parze z pięknym wyglądem da nam cudowne życie.