Golenie, jako męskie zajęcie, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silnej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwolił facetom traktować golenie zarostu jako swoisty rytuał.

zestaw do golenia
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierz najlepszą maszynkę
Najbardziej istotna w trakcie golenia jest maszynka – warto wybrać więc ją w odpowiedni sposób i na przykład zredukować liczbę zacięć. Za większą ilość ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacimy nawet po kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę odczuwa się później, w trakcie golenia.

Zainteresował Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to w najświeższym tekście także znajdziesz coś, co okaże się godne Twojej uwagi. Kliknij więc tu!

Zarówno jeżeli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i stan po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, krwawiących zacięć i tak dalej. To zaś pozwoli cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość pań.

Nie tylko maszynka, potrzeba zadbać o skórę
Nie byłoby wszakże tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie idealne nawilżenie skóry twarzy. Za ten stan odpowiadają firmowe żele do golenia, przeważnie dostępne w białym kolorze (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było niewątpliwie „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”. Dziś żel nie jest wydatkiem szczególnie zauważalnym, z pewnością większość panów dostaje takowe w prezencie od żony, matki, sióstr. W sieciówkach zdarzają się także unikatowe promocje, w których dostępne będą zarówno żele do golenia jak i kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, iż używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka wskazuje na to, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także pań – szokujące.

Na niniejszej stronie znajdują się absorbujące wątki, ale sprawdź też inne tematyczne wątki (https://shoplet.pl/13-komputery-stacjonarne), ponieważ one również na pewno Cię zaintrygują.

Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, pamiętanie o regularnym goleniu brody, wąsów i każdy inny rodzaj zarostu wymaga od mężczyzn zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki i golarki), piankę lub żele do golenia. Troszczenie się o męską twarz wcale nie skończy się na goleniu – bardziej troszczący się o siebie panowie nie pominą smarowania skóry kremem , którzy nawilża. Popularność tych kremów i duża ilość producentów sprawia, iż nie jest to bardzo kosztowny zakup.