Drogerie są sklepami, które w swoich zasobach posiadają wszelkie kosmetyki, jak na przykład krem pod oczy, a także wszelkie produkty chemiczne i przemysłowe. Część drogerii funkcjonuje w ramach sieci, inne samoistnie. Częściej jednak przez użytkowników wybierane są te niesamodzielne, w szczególności w metropoliach.

Tego rodzaju placówki udostępniają czasami poza produktami wspomnianymi wcześniej, także inne, jak na przykład produkty do włosów lub niektóre artykuły gospodarstwa domowego. Punkty funkcjonujące w sieciach mają także tę przewagę, że często polecają swoje produkty, jak np. perfumy issey miyake, w środkach masowego przekazu oraz przy użyciu gazetek i druków reklamowych.

PreparatyDrogerie oferują wszelkiego rodzaju produkty, służące do poprawy wyglądu, kondycji cery, czy też do zahamowania widocznych procesów związanych z wiekiem. Będą to więc produkty jak na przykład krem przeciwzmarszczkowy i inne. Często w drogeriach są one rozmieszczone na podstawie wieku, powyżej którego są polecane. To może bardzo ułatwić poszukiwanie określonego kosmetyku. Inną część tworzą produkty kolorowe, czyli nie służące do pielęgnacji, a do natychmiastowej poprawy wyglądu. Są one najczęściej ułożone na podstawie marek. Takie ułożenie także wydaje się być przydatne, ponieważ klient wie, jakie posiada możliwości finansowe i po jaką markę jest w stanie sięgnąć, a po jaką nie. Klienci młodzi, nieposiadający dużych sum pieniędzy, najczęściej wybierają marki niedrogie, a przy tym reklamujące się jako właśnie do nich kierowane. W tym dziale będą takie wyroby jak szminki, cienie do powiek, tusze do rzęs. W drogeriach sieciowych stałe miejsce posiadają produkty, które potrzebne są wyłącznie w porze letniej. Są to wszelkiego rodzaju emulsje, aerozole i kremy z filtrem słonecznym, którego wartość określa się według indywidualnych potrzeb. Kosmetyki do opalania są różnorodne i każdy może znaleźć coś dla siebie (dziś polecamy cena hugo boss).

Inne produktyPoza produktami, do których należą kosmetyki wyszczuplające i inne, można dostać również wiele innych przydatnych rzeczy. Sporą grupę, którą można jeszcze zaliczyć do kosmetyków, tworzą perfumy. W drogeriach dostępne są w większości przypadków zarówno drogie perfumy znanych marek (np. perfumy jpg), jak i tańsze krajowe zamienniki. Osobną grupą jest chemia. Będą to środki czystości, przedmioty higieniczne. Oferowane są również produkty dla najmłodszych, od pieluszek aż po jedzenie i czasami ubranka.