Każdy chyba z nas chciałby wyglądać jak najlepiej, jednak natura często płata ludziom figle. Na powierzchni skóry mogą się pojawić różne blizny, przebarwienia czy rozstępy, które czasami potrafią znacznie pogorszyć wygląd. Niekiedy mogą one wyniknąć z zaniedbań danej osoby, lecz są również takie na które nie ma się wpływu, powstałe przykładowo z powodu choroby albo wypadku.

kliknij tutaj
Autor: CROMA
Źródło: CROMA
Wielu kłopotom skórnym można jakoś zapobiegać – to jest najbardziej wygodne wyjście i najczęściej także znacznie tańsze od ich późniejszego leczenia. Jeśli już się jednak zaczną pojawiać, to na szczęście współcześnie można sobie z większością z nich bardzo dobrze radzić, choć oczywiście niekiedy może to sporo kosztować. Nowoczesne lasery i inne urządzenia, specjalne kremy, maści i preparaty mają dużą skuteczność, radzą sobie z różnymi żyłkami na skórze, przekrwawieniami, znamionami czy nawet tatuażami. Od pewnego czasu dostępne są także sposoby na usuwanie rozstępów, które jeszcze niedawno były dużym problemem dla niejednej młodej mamy.

Rozstępy przeważnie pojawiają się u pań, jakie będą się spodziewać dziecka. Przy zmianach hormonalnych związanych z przebiegiem ciąży maleje wytrzymałość i elastyczność skóry. Jeżeli dołoży się do tego zmianę wagi, to w pewnym momencie włókna pęcznieją i na skórze pojawiają się cienkie początkowo, a później rozszerzające się paski. Są one niestety trwałe i bardzo ciężkie do usunięcia, dlatego też najlepszą metodą będzie odpowiednia profilaktyka.

Świetnie będą się w niej sprawdzać różne maści i kremy, jakie pozwalają na nawilżenie skóry i dostarczają substancji sprawiających, że stanie się ona bardziej elastyczna i wytrzymała. Jeśli jednak z jakiś powodów rozstępy się jednak wystąpią, to od niedawna jest także skuteczny sposób na to, aby sobie z nimi poradzić.

Używa się w nim kwas polimlekowy popularny też pod nazwą Sculptra. Pobudza on wytwarzanie naturalnego kalogenu i sporo może zwiększyć sprężystość naskórka, i dzięki swoim właściwościom jest coraz szerzej używany w zabiegach odmładzających czy korygujących defekty.