Autor: Quelle Polska sp. z o.o.
Moda ma to do siebie, iż jest nieco specyficzną dziedziną. Ciężko stwierdzić, na ile jest artyzmem, na ile zabawą, a na ile stanowi co najwyżej pewien wycinek świata showbiznesu, ale na pewno tworzy w nim istotny trybik: nawet, kiedy jakiś celebryta czy celebrytka nieszczególnie interesuje się modą, musi umieć pokazać się z możliwie dobrej strony. Znane postacie są oceniane przez pryzmat tego, jak się pokazują, zgodnie z ideą powiedzenia: jak cię widzą, tak cię piszą. Nie ma od niego wyjątków, nawet jeśli jest to nie zawsze miarodajne i właściwe.

Jeśli jednak zejdziemy ze świata gwiazd do rzeczywistości, okaże się, że we własnym świecie, chcemy czy nie chcemy, też jesteśmy oceniani poprzez to, jak się prezentujemy na chodnikach miasta, w pracy, na spotkaniach z bliskimi. W momencie, gdy ktoś zna nas na wskroś, od dawna i jest przyjacielem na dobre czy złe, można nosić co się podoba, także różowy dres na wypad do dyskoteki. Inna kwestia, jeśli staramy się wywołać wrażenie na potencjalnym pracodawcy, na rodzicach partnera czy partnerki – w takiej chwili należy naprawdę wykazać.

Problem w tym, że nie każdy interesuje się modą, trendami] i najnowszą stylistyką, wytyczoną właściwie przez tych, których mody większość ludzi i tak nie rozumie – dość zerknąć na dowolny naprawdę istotny pokaz mody, by uznać, że większości tych strojów i tak nikt nigdy nie nałoży, wychodząc na ulicę. A kiedy już trzeba podporządkować się wszędzie obowiązującym nurtom tak, by nieźle wypaść przed tym, od kogo może zależeć w jakimś stopniu nasze życie, a jednocześnie nie cieszy nas oglądanie dziesiątek zdjęć z katalogów z ubraniami topowych twórców mody, dobrze zdać się na pomoc gotowych propozycji świetnych salonów, utworzonych dla tych właśnie osób. Z pomocą przychodzą salony takie jak Zara, H&M czy Reserved, jakie w swoim repertuarze proponują dużo ubrań na kieszeń szarego Kowalskiego, a jednocześnie na tyle wpasowujące się w obowiązujące nurty i dostosowane pod względem stylu, zastosowanego materiału i wielu innych aspektów, na które może spoglądać ten, kto się na ciuchach zna i zaopiniuje o nas przez ich pryzmat, toteż nie ma się czego bać. Możemy powiedzieć, że proponowana kolekcja Zara jest odrobinę krokiem na łatwiznę, ale cenią je tysiące odbiorców, pomaga im uniknąć pomyłek w takich momentach, a szefom takich sklepów daje zarabiać pieniądze.