Dużo osób marzy o ładnym i zdrowym wyglądzie, jednak codzienność jest w stanie okazać się trochę frustrująca. Dla wielu osób ciężkim czasem jest okres dojrzewania – mocne wahania hormonalne mogą sprawić, że w do tej pory ładnej cerze pojawiają się wytryski, zaskórniki oraz znaczne zmiany ropne. Choć jest mnóstwo kosmetyków , a także lekarstw, niektóre kuracje – chociaż skuteczne – mogą wysoce negatywnie wpłynąć na stan zdrowia.

dermatologia
Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo to także wtedy możliwe jest znaczne złagodzenie, a czasami też pełne usunięcie symptomów trądziku , jak również blizn – współczesna dermatologia estetyczna zna różnorodne techniki na poprawę komfortu u osób z różnymi defektami skórnymi. Współcześnie peeling chemiczny to ciekawe rozstrzygnięcie dla osób cierpiących na po części wyleczony trądzik albo w całości wyleczony, lecz zostawiający blizny. Jest szczególnie wskazany przy zaskórnikach , jak również następnych sytuacjach, kiedy potrzebne jest pobudzenie skóry do odnowy – chociażby umie o wiele zmniejszyć zmarszczki, piegi albo zrogowacenia. Wbrew obiegowej opinii peeling chemiczny jest w stanie składać się z wysoce naturalnych składników – przykładowo kwasów AHA albo witaminy A. Peeling chemiczny należy do najefektywniejszych sposobów zwalczania wad skórnych – jego skuteczność jest potwierdzona wieloma badaniami , jak również liczbą zadowolonych klientów.

Trzeba jednak wiedzieć, iż też najmocniej fachowy peeling może zawieść, jeżeli nie słucha się zaleceń lekarza albo (sprawdź informacje na stronie) kosmetologa – przykładowo za każdym razem po kuracji powinno się chronić skórę przed światłem słonecznym. Dlatego też najkorzystniejszy czas na złuszczający peeling chemiczny to zima oraz jesień – jednak również wówczas powinno się stosować filtry. Nadzwyczaj istotne jest również prawidłowe i systematyczne nawilżanie skóry po zabiegu. Przeważnie aby efekt był satysfakcjonujący, powinno się wykonać parę zabiegów, ale powinny być poprzedzone w czasie – o ich długości odstępów czasowych powinien decydować dobry w swym zawodzie dermatolog. Różne inne zabiegi przedstawione na

estetyka
Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Do zabiegu należy nawet się przygotować. Tydzień przed peelingiem nie wolno stosować kolejnych zabiegów złuszczających, tych jak przykładowo mikrodermabrazja, a nawet depilacji. Zdecydowanie trzeba nawet pamiętać, iż mężczyźni nie powinni usuwać zarostu krótko przed zabiegiem ze względu na możliwość podrażnień. Zalecane natomiast jest zastosowanie łagodniejszych kremów z kwasami AHA, lecz w okresie do dwóch tygodni przed peelingiem. Należy także sprawdzić, czy nie jest się nadwrażliwym na dane składniki. Jeśli zastosuje się powyższe wskazówki, peeling chemiczny umie przynieść niezapomniane efekty – dlatego też na pewno warto spróbować, aby cieszyć się piękną i gładką cerą.

Źródło: http://www.dermamed.com.pl/