Robimy, co powinniśmy, by podobać się sobie i facetom. Nie na wszystko posiadamy jednakże wpływ, w związku z tym staramy się poprawić własną urodę, a zwłaszcza uwypuklić atuty i ukryć defekty.
Kiedy mężczyzna spostrzega kobietę po raz pierwszy, szczególnie z dala, w pierwszej chwili kieruje uwagę na jej figurę. Najbardziej podoba się sylwetka w kształcie klepsydry, z wyrazistą kibicią.

kolorowy make-up
Autor: Billy Metcalf Photography
Źródło: http://www.flickr.com
W większości kultur zadbana, jędrna skóra bez wyprysków i znamion jest objawem zdrowia i zaświadcza o atrakcyjności i krasie, a idealnie proporcjonalna żeńska buzia zaświadcza o zdrowiu cielesnym. Powiada się, że oczy są zwierciadłem duszy, więc mężczyźni naturalnie zwracają na nie wielką uwagę.

Nie jest zagadką, że panom niezwykle podobają się usta pełne, koralowe i delikatne. Znaczne i jędrne usta odejmują lat, a pomarszczone, zaniedbane i wąskie niezwykle postarzają. Im są szersze i więcej czerwone, tym atrakcyjniejsza wydaje się ich właścicielka. Pokutuje również opinia, że panie o małych ustach są zimne. Sprawdź makijażowe triki: inspiracja dla mnie.

W oczach panów urody dodają włosy. Jeżeli są gęste i połyskujące, mówią panu, że ich właścicielka jest zdrowa i prowadzi czynny tryb życia. Poza tym jedwabne i długie włosy mniemaniem facetów zaświadczają o kobiecej urodzie. Panowie długie włosy postrzegają jak podkreślenie kobiecego uroku. Z kolei krótkie włosy, mówią o skomplikowanych przeżyciach życiowych i emocjonalnych. Faceci częściej podrywają blondynki, bo jasny odcień włosów jest znakiem, że ich właścicielka to łagodna i życzliwa osoba.

Mężczyzna, jaki odbiera żeński zapach, umie wysnuć na jej temat więcej stwierdzeń aniżeli dostrzegasz. Faceci najbardziej lubią, gdy niewiasty kropią się perfumami, które od nich dostały, w ich przekonaniu oznacza to o uczuciu i zaangażowaniu.

Uroda to sprawa względna. Dla jednego osobnika czarująca niewiasta znaczy kompletnie coś różnego niż u drugiego. Wielu mężczyzn jednak jako urodę zauważają wizerunek zewnętrzny, ale uroda (np. więcej na stronie) to również temperament. Mądrość, życzliwość, życzliwy stosunek do innych ludzi i troska, to cechy urody, jakie nagrodzą każdą damę. To co może się przydać każdej pani na tej stronie – .