Główna dewiza, o której zawsze należy pamiętać nakładając biżuterię mówi o tym, ażeby zachować umiar. Nakładając zanadto dużą ilość biżuterii, miast zabłysnąć, możemy nadwyrężyć poczucie właściwego smaku.

Srebrny naszyjnik
Autor: Christina Clendenin Tate
Źródło: http://www.flickr.com
Niekoniecznie, jeżeli części wyglądają świetnie osobno, będą także tak wyglądać połączone. Najlepiej, by jeden punkt ciągnął uwagę. Wstrzemięźliwość to najlepsza droga do elegancji i stylu.
Do pracy wskazana jest biżuteria skromna, klasyczna, nie rzucająca się mocno w oczy. Ma ona pełnić rolę dyskretnego dopełnienia i uwydatnienia temperamentu. Można wkładać naszyjniki srebrne, bądź nieduże kolczyki. W przeciągu dnia powinno wybierać się srebrną biżuterię, a wystrzegać się złotej. Srebrna biżuteria jest idealnym uzupełnieniem prostych, biurowych strojów. Zaszaleć z biżuterią możemy w czasie wieczornych wyjść. Na taką możliwość wspaniale sprawdzą się długie kolczyki z bransoletką z lśniącymi w blasku świateł kamieniami.
Przeróżną, idealną biżuterię proponuje jubiler (serwis www) – https://e-sentiell.com/ – online – o jubilerze online. Bez opuszczania domu poczynimy doskonałe sprawunki, które zostaną dostarczone do domu.
Ażeby jednak uniknąć śmieszności trzeba wystrzegać się zakładania nazbyt dużej ilości biżuterii, porządniej postawić na jeden, przyciągający uwagę akcent, aniżeli przydusić nadwyżką rozmaitego typu ozdób.

Jeżeli ubierzemy bardzo efektowny wisiorek, lepiej odstąpić od założenia kolczyków, tym bardziej, jeżeli obie te części w takim samym stopniu przyciągają uwagę. Zakładanie kompletów biżuterii jest akceptowalne pod zastrzeżeniem, że zestaw ten ma klasyczną stylistykę.