Salon fryzjerski jest miejscem, gdzie także wiele wieków temu udawali się ludzie, by zadbać o swoje włosy. Jest to tego rodzaju miejsce, gdzie spora liczba ludzi udaje się bardzo chętnie. Czynności związane z myciem, czesaniem i modelowaniem włosów są w większości przypadków przyjemne, zwłaszcza gdy na przykład mycie włosów łączy się masażem. Ponadto pracownicy używają miło pachnących środków, zawierających rozmaite korzystnie działające składniki, jak na przykład olejek arganowy.

wizyta u fryzjera
Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Salony fryzjerskie obecnie nierzadko połączone są z gabinetami kosmetycznymi czy z solarium (więcej: olejek do pielęgnacji włosów). Poza pielęgnacją włosów (sprawdź olejek arganowy w lokikoki.pl…) można tam więc również poddać się masażowi lub zyskać efekt opalenizny w solarium. U fryzjera używa się różnego typu niezbędnego sprzętu mechanicznego. Do najważniejszych urządzeń zaliczają się na pewno suszarki do włosów. Mogą mieć one różny kształt oraz zróżnicowaną moc.

Jeżeli zainteresował Cię opublikowany na tej stronie tekst, bez wahania zobacz dodatkowo towarzyszące informacje (http://mengarnitury.pl/pl/page/6/Aktualnosci/66/Akcja_WIOSNA_w_sklepach_MEN_Garnitury!) – one też są godne polecenia.

Ostatnio coraz większym powodzeniem cieszy się prostowanie włosów, dlatego w salonach prostownice do włosów są obecnie urządzeniem wręcz koniecznym (oferta).

Kosmetyki fryzjerskie

Prostownico-lokówka MPR-02 firmy MPM
Autor: MPM
Źródło: MPM

Środki, których używają fryzjerzy, są zazwyczaj bardzo dobrej jakości. Czasami specjalistyczne odżywki i inne środki do pielęgnacji włosów można w danym salonie fryzjerskim kupić. Niezwykle ważną grupę tworzą w tym miejscu środki, służące do farbowania, do których należą te z serii Wella Touch. Dużo klientek fryzjerów odwiedza zakład właśnie w celu zmiany odcienia włosów lub nałożenia świeżej farby, wykonania balejażu lub pasemek. Istnieje dużo typów kosmetyków, służących do farbowania. Każda z firm oferuje oprócz tego odmienną gamę kolorów swoich kosmetyków. Jedną z takich serii jest Goldwell Colorance. Nazwa ta zaskarbia sobie obecnie coraz znaczniejsze grono odbiorców.

Wyposażenie

W zakładzie fryzjerskim używa się różnego rodzaju specjalistycznych przyrządów. Do najważniejszych zalicza się te, służące do skracania włosów. Będą to więc przede wszystkim rozmaite nożyczki fryzjerskie oraz maszynki do strzyżenia. Ponadto istotne są również wszystkie narzędzia, służące do czesania, a zatem różnorodne grzebienie. Bardzo specyficzny w tej grupie jest grzebień do pasemek, posiadający charakterystyczny kształt.