Buty trekkingowe to nierozłączny fragment rynsztunku każdego turysty. Niestarannie dostosowane może słabo chronić przed skrętem stawu skokowego. W takim przypadku żaden wypad nie będzie udany, a stanie się drogą przez mękę. Po paru godzinach w ciężkim terenie i nieprzychylnych warunkach pogodowych wychodzą wady niedrogich rozstrzygnięć.

www
Autor: Matt Matches
Źródło: http://www.flickr.com
Sklep turystyczny (kliknij tutaj) oferuje buty trekkingowe – odwiedź stronę – różnego typu. Każdy dopasuje sobie dobrane obuwie dla siebie. Na wypad w góry najlepsze są buty z wyższą cholewką, zachodzącą nad kostki. Ma ona za obowiązek umożliwić lepszą statyczność stopy i utrudnia wykręcenie stawu skokowego podczas poruszania się w nierównym i urwistym obszarze.

Takie buty są lekkie, skonstruowane są ze skóry nubukowej, czy też zamszowej, nieraz złączonej z materiałami gatunku Cordura, dla zwiększenia odporności, także autorskimi materiałami wytwórców, jakie gwarantują stopie lepszą oddychalność, a zarazem są odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Z reguły mają wewnętrzną membranę wodoodporną, w razie gdyby w czasie wędrówki zastał nas deszcz. Sandały trekkingowe najlepiej sprawdzą się jako ponadplanowe buty na wyprawę, z jakich będziemy korzystać w ciepłe dni, gdy nie chodzimy trudnym szlakiem po kamienistympodłożu. Sandały trekkingowe to także ulga dla stóp w najbardziej skwarne dni, kiedy nawet najodpowiedniejsze obuwie górskie zdołają być niewygodne.

Powinno się też ubrać sandały trekkingowe kiedy mamy nagniotki i pęcherze, dzięki temu stopa odpocznie i przewietrzy się, toteż będzie można przez następne dni maszerować z plecakiem bez komplikacji. Warto jednak pamiętać, że nawet odkryte obuwie trekkingowe powinno być dobrej jakości i posiadać przede wszystkim taką podeszwę, jaka umożliwia dobrą przyczepność do podłoża, dlatego nie trzeba ich zamieniać zwykłymi letnimi sandałkami, bowiem wówczas łatwo o wypadek i niebezpieczną kontuzję.

Buty trekkingowe najlepiej kupować w znanych sklepach. Sklep turystyczny gwarantuje nie tylko odpowiedniej jakości towar, lecz też fachową obsługę, która będzie służyła dobrą radą. Dobre buty trekkingowe gwarantują stuprocentową nieprzemakalność w powiązaniu z idealną cyrkulacją powietrza.