Nabywanie ubrań dla dużej liczby osób jest sporym problemem. Trudności wynikają przykładowo z niezwykłego aktualnie wyboru różnych stylów i znacznej liczby sklepów. Poza tym ważną barierę stanowią nierzadko koszty nowych rzeczy, które niejednokrotnie są bardzo wygórowane. Chętnie odwiedzane aktualnie sieciowe sklepy z odzieżą mają wielkie ilości klientów, co często wywołuje skutek taki, że wielu ludzi posiada takie same ubrania. W uniknięciu trudności tego typu pomocne bywają sklepy z odzieżą używaną.

odzież
Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie tego typu sklepów powstało bardzo dużo, na dzień dzisiejszy w zasadzie we wszystkich miastach punktów tego typu znajduje przynajmniej parę. Na chwile obecną również coraz mniej ludzi jest zdania, że kupowanie używanych ubrań jest wstydliwym tematem (ceneolokalnie). Niektóre osoby wręcz chwalą się robieniem zakupów w tego typu punktach, bo w ten sposób mogą prosto zdobywać niepowtarzalne ubrania.

Sprowadzanie rzeczy z innych krajów

Importer odzieży używanej to najczęściej firma, która zajmuje się sprowadzaniem takiej odzieży z rozmaitych krajów europejskich. Bardzo duża część ubrań tego rodzaju pochodzi na przykład z Anglii i rzeczy tego typu cieszą się dużą popularnością. Na terenie Polski można spotkać aktualnie bardzo dużo punktów, których witryny oznaczone są na przykład flagą Wielkiej Brytanii. Coraz popularniejsze na dzień dzisiejszy są również rzeczy z krajów skandynawskich (polecana strona). Najbardziej poszukiwane są rzecz jasna ubrania marek, których nie spotyka się w Polsce. Sprowadzając odzież (zobacz odzież męska xxl)

odzież
Autor: Adidas
Źródło: Adidas

z innych krajów należy szczególną uwagę zwracać na jej jakość oraz stan. Dobry dostawca będzie za każdym razem rzecz jasna sprzedawał odzież w idealnym stanie, bez uszkodzeń i innych śladów użytkowania.

Rozmaite systemy sprzedaży

Sklepy z odzieżą używaną mogą prowadzić sprzedaż w oparciu o różne systemy, w zależności od tego, jaki jest bardziej opłacalny. W części sklepów więc poszczególne ubrania są wyceniane indywidualnie, do ubrań doczepia się więc metki z cenami. Istnieją również punkty prowadzące sprzedaż na wagę. W takim przypadku za jeden kilogram różnych rzeczy zapłaci się różne kwoty. Sklepy z odzieżą używaną nierzadko również mają różnorodne promocje na własne produkty, przykładowo w wybrany dzień tygodnia kilogram ubrań kosztuje mniej niż zazwyczaj.