Dodatki ze skóry i ekoskóry to trend, który został ciepło przyjęty przez miliony kobiet. Co więcej tego typu ozdoby nie kojarzą się już wyłącznie z rockowo-punkowym wizerunkiem, ale można je już dojrzeć nawet w rzeczach przeznaczonych na uroczyste wyjścia czy zwyczajnie do pracy. Jeszcze nie dawno chodzenie po ulicach smakiem. Posiadaczka tego typu odzieży, albo była kobietą o mocno ekstrawaganckim stylu, albo w jej przydomowym garażu zaparkowany był motocykl.
ubrania
Autor: Axami
Źródło: Axami

W tym momencie sytuacja znacznie się odmieniła. Wszystko dzięki modzie, która non stop galopuje naprzód i nie zna granic, stale sięgając po coraz to nowsze inspiracje. Ostatnich kilka sezonów pokazało, że projektanci docenili wygląd skórzanych elementów w ubiorze. Wiele sklepów ma w swoim asortymencie tego typu rzeczy. W zależności od rodzaju sklepu są one wykonane z eko-skóry albo naturalnej skóry. Możemy się rzecz jasna spodziewać, iż te ze skóry będą sporo droższe. Jeśli więc nie chcemy wydać zbyt wiele, lepiej jest postawić na elementy wykonane z ekoskóry, które w sprzedaży ma m.in. sklep h&m. Podobny efekt – skóry, uzyskuje się również na tzw. woskowanym materiale. Wygląda on łudząco podobnie do skóry, ale jego wygląd ma prawo ulec zmianie po praniu, o czym należy pamiętać kupując taką rzecz.

Kolekcja ubrań Olsen Tribal Spirit
Autor: Olsen
Źródło: Olsen

Skórzane wstawki używane są w szyciu różnych części garderoby. Bardzo popularne są na rękawach, kołnierzach lub lamówkach. Ograniczeń ich użycia nie ma praktycznie żadnych. Należy mieć jednak na uwadze aby wybierać takie ciuchy oraz materiały pod którymi skóra oddycha. Nie mamy prawa przecież czuć się jak w jakiejś zbroi, bo ostatecznie efekt może być odwrotny od planowanego, a my sami zwyczajnie zmęczeni.

Wymienione wcześniej rękawy wydają się być bezpiecznym rozwiązaniem, a do tego niezwykle efektownym. Kurtki h&m które są wykończone skórzanymi rękawami sprzedają się w szybkim tempie. A prócz nich, sklep posiada w swojej ofercie też żakiety i płaszcze z elementami skórzanymi. Trzeba przyznać, iż prezentują się bardzo elegancko i subtelnie. Jeśli do tej chwili miałyście jakiekolwiek nawet najmniejsze wątpliwości, czy możecie sobie pozwolić na takie rzeczy, lub czy nadają się one np. do pracy, odpowiedź jest prosta – można je ubrać wszędzie.

Źródło: domodi