Nowoczesny facet ma możliwość kupna wielu kosmetyków takich jak ałun, które pomagają zadbać o skórę. Co musi wylądować w szafce obecnego faceta?

maszynka do golenia

Mądrze jest rozpocząć od przeglądnięcia szafki pod kątem kosmetyków. Różne kremy pozwolą nam zatroszczyć się o twarz gdzie skóra jest delikatna. W każdym wieku skóra wymaga odmiennych odżywek, przez to jeśli mężczyzna jest np. po 20-ce to może kupić kremy produkowane specjalnie dla tego przedziału wiekowego. Dodatkowo przy dbaniu o skórę dobrze jest zaopatrzyć się w balsamy, bo pomagają one zatroszczyć się o skórę po goleniu.

Golenie to prawie że rytualna czynność wielu mężczyzn. Chcąc się znakomicie prezentować trzeba zatroszczyć się o gładkie i dokładne golenie. Jest to trudne do osiągnięcia przy użyciu jednorazówek czy najtańszych maszynek nabytych w markecie. Gładką skórę uzyskamy przy zastosowaniu brzytwy do golenia, ale nie jest to na pewno narzędzie dla niewprawnych rąk. Używanie brzytwy wymaga odpowiedniego treningu, ale przynosi świetne rezultaty. Tu warto zaopatrzyć się w dobry pędzel do golenia.

Drugą ciekawą opcją jest klasyczna maszynka do golenia. Jako ostrza używa się tu żyletki. Są one solidnie wykonane i wytrzymałe. Te maszynki świetnie się przedstawiają – ich stalowe obudowy rzeczywiście nadają im charakteru.

Przy skaleczeniach warto użyć ałun. Pozawala on na szybkie zatamowanie krwotoku. Wiadomo że nawet najbardziej doświadczonemu może trafić się chwila nieostrożności. Wtedy dobrze mieć ałun pod ręką, bo w takich sytuacjach może być nieoceniony.

Rozsądnie jest poświęcić czas swojej szafce i zaopatrzyć ją w markowe i wytrzymałe przedmioty. Można nabyć od razu zestaw do golenia i niezbędne balsamy. Inne akcesoria typu dodatkowe kremy czy balsamy można dokupywać po jakimś czasie. Warto przy zakupie patrzeć nie tylko na ceny, ale zwrócić uwagę na jakość. Przecież często raz kupiony sprzęt może służyć przez wiele lat. męskie (polecamy klikaj)

Źródło: facetaria.pl