Na niekorzystny wygląd włosów wpływają rozmaite, mniej lub bardziej agresywne zabiegi do pielęgnacji. Ponadto, podobnie jak skóra twarzy i rąk, są stale narażone na działanie niekorzystnych uwarunkowań zewnętrznych. Gdy włosy stają się suche, łamliwe oraz skłonne do wypadania, jedynym sposobem staje się ich skuteczna odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów
Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje zatem fakt, iż kosmetyki przeznaczone do tego celu stają się bardzo energicznie rozkręcającą się grupą kosmetyków – .

Zaintrygował Cię ten artykuł? Chcesz inne? Zatem jesteśmy na stronie – wystarczy kliknąć w ten link i czytać następne wątki.

Kosmetyki do ochrony oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi nazwami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie bardzo popularną, ochoczo używaną formą preparatów pielęgnacyjnych stanowią pianki. Preparaty te są wygodniejsze w używaniu, dają się bez trudu i równo zastosować.

W sytuacji bardziej uszkodzonych włosów godne polecenia są maski lub odżywki ochronne, które nakłada się na kilka minut, a następnie zmywa. Zimową porą trzeba poszukać kremów do twarzy i skóry z zawartością masła karité (shea), które mocno natłuszcza i wygładza naskórek, a przy tym jest również naturalną esencją promieniochronną.

Promienie słoneczne oddziaływają na naszą skórę przez cały rok. Zimą słońce oddziałuje niezwykle przenikliwie. Należałoby więc pamiętać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na deskach. Także w trakcie spacerów nie zapominajmy o natarciu odsłoniętej skóry kremem z filtrem. Warto nabyć krem z wysokim filtrem, ponieważ promienie słoneczne wysoko na stokach działają z dużo większą ostrością.

Klientka u fryzjerki
Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również o zabezpieczeniu wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – więcej informacji. Korporacje pielęgnacji profesjonalnej, pomyślały o klientkach, dla których wygląd jest ważna ale mają mało czasu na pielęgnację i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich podstawowym celem jest spowodowanie natychmiastowych i namacalnych wyników: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Ciekawym pomysłem mogą być również rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej przyjemny aromat. Jeśli mamy potrzebę na gorącą kąpiel, trzeba dodać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający aromat zamieni kąpiel w mały zabieg spa.