O cerę powinien troszczyć się każdy, niezależnie od płci, bądź wieku. Nawilżanie twarzy to fundament właściwego wyglądu skóry. Wraz z wiekiem spada stopień nawodnienia skóry, a przez to staje się ona bardziej sucha. Każde rodzaje cery potrzebują nawilżania. Kluczowy dylemat skóry to suchość. Środowisko zewnętrzne sprzyja przesuszaniu się naskórka. Wiele godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu wywołuje utratę wilgotności i elastyczności skóry.

kosmetyki
Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry krem (beautikon.com/prestige-creme-d-escargot-bb.html) nawilżający do twarzy (kremy nawilżające) zatrzymuje wilgoć w głębokich warstwach skóry, koryguje niedostatki wody. Krem (http://www.beautikon.com/pielegnacja-ciala-46/pielegnacja-dloni/krem-do-rak.html) nawilżający winien stanowić jeden z podstawowych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to kwintesencja codziennej pielęgnacji. Porządnie nawilżona, zdrowa cera odwdzięczy się porządnym wyglądem. Niestety, nie ma jednego wielofunkcyjnego kremu nawilżającego. Typ kremu powinno się zawsze dostosować do bieżących potrzeb skóry. Mocno wysuszona skóra wymaga kremów na podłożu lipidów. Cera tłusta, wbrew pozorom, też potrzebuje zwilżania.

Do skóry tłustej najodpowiedniej użytkować szczególne kremy nawilżające, które równolegle matują skórę i modyfikują produkcję sebum. Krem nawilżający nie zwilża bezpośrednio cery, za to zapewnia jej czynników, które polepszają jej funkcjonowanie, wspomagają w reperowaniu uszkodzeń, produkowaniu zdrowych komórek, wyrobu kolagenu i elastyny, oraz polepszaniu reakcji obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do wyższego nawilżenia. Należy pamiętać, że woda nie nawilża, a wysusza skórę. W związku z tym po każdym umyciu twarzy powinno się nałożyć na twarz krem nawilżający. Kremy nawilżające mogą mieć cudownie lekkie konsystencje.

Takie kremy są idealne na lato, albo do cery mieszanej. Krem intensywnie nawilżający jest częstokroć bogatszy w składniki, chociaż niekoniecznie tłustszy. Zaleca się jego aplikowanie zimą, również osobnikom o wysuszonej skórze. Rynek kosmetyków w Azji wygląda trochę inaczej niż ten w Europie. Producenci z innych części świata sporządzają kosmetyki określone do określonego typu cery. Kosmetyki z Korei wytwarzane są z myślą o konkretnych rezultatach, jakie pragnie się osiągnąć.