Paznokcie mogą sporo zakomunikować o stanie zdrowia właściciela. Zdrowe paznokcie są równe, lśniące i przezroczyste, o różowym zabarwieniu. Wzmacniają wierzchołki palców dłoni, również stóp, ochraniają je przed uszkodzeniem, również okrywają końcówki palców sprawiając, że opuszki stają się bardziej wrażliwe na dotknięcie.

Choroby paznokci posiadają sporo przeróżnych przyczyn.
U blisko 3 procent populacji zachodzą zakażenia grzybicze paznokci – wpis na-> dowiedz się więcej o paznokcizobaczysz na http://marchewkowestudio.slupsk.pl/kontakt/ -. Zamiast zastanawiać się co na grzybicę paznokci , rozsądniej pójść po poradę do doktora. Znane są różne formy zakażenia grzybiczego, przy czym sporo z nich jest łagodnych i bezbolesnych. Natomiast nieleczona grzybica powoduje, że zakażony obszar się poszerza. Niekiedy pochłania skórę dłoni i nóg, mogą się również zakazić nią domownicy.
Leczenie zakażeń paznokci bywa ciężkie i może potrzebować zarówno punktowego, jak i doustnego serwowania specjalistycznych specyfików. Na grzybicę paznokci częstokroć wykorzystuje się doustne antybiotyki o dużym charakterze. paznokci (kliknij odnośnik)

strój
Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral
Braki składników odżywczych potrafią prowadzić do nadwątlenia paznokci. Łamliwe paznokcie są miękkie i słabe, rozdwajają się, bądź złuszczają. Innym elementem, jaki ma wpływ na łamliwość paznokci jest wpływ czynników zewnętrznych takich jak niektóre czynności kosmetyczne, czy też mycie naczyń przy zastosowaniu silnych detergentów. Na formę i wizerunek paznokci wpływ ma także, bardzo nieestetyczne gryzienie płytki i skórek, także zmiana temperatury.

Żeby paznokcie były urodziwe, powinno się stosować stosowne kosmetyki. Warto mieć na uwadze, że nawet najlepsze środki nie zadziałają w całości skutecznie bez należytej diety. Zobacz też