Gdy mają miejsce coraz cieplejsze dniami na ulicach można zauważyć kobiety w ubraniach odsłaniających coraz więcej. Wiele kobiet ma jednak z tym niemały problem. Jak wskazują badania, niemalże co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli nagromadzającym się tłuszczem, jaki wygląda mało estetycznie.Często cellulit powoduje, że kobieta wstydzi się zaprezentować nie tylko w krótszych spodniach czy spódnicy, ale w praktyce w ogóle unika pokazywania swoich ud i brzucha, ponieważ są to rejony najbardziej podatne na występowanie tak zwanej pomarańczowej skórki.

Jak można zwalczyć cellulit? Z reguły panie wybierają specjalne balsamy sprzedawane niemalże w każdej drogerii. Są to różnego rodzaju kremy wzbogacone między innymi o składniki z zielonej herbaty czy kawy, zapewniające ujędrnianie skóry i równocześnie modelowanie sylwetki Warszawa. Takie preparaty są dość tanie i ogólnodostępne, więc nie dziwi, że panie z chęcią je kupują. Badania potwierdzają ich działanie, jednak w niektórych przypadkach może się okazać, że najbardziej intensywnie działający balsam nie pomoże w usunięciu poważnego cellulitu.

skóra - wyobrażenie
Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem takie kremy są również niewskazane ze względów zdrowotnych, przykładowo w sytuacji, gdy osoba ma kłopoty z krążeniem. W dodatku, trzeba przyznać, że ujędrnianie skóry z udziałem balsamów jest dość pracochłonne i wymaga sporej cierpliwości. Alternatywą dla ludzi, którzy nie mają cierpliwości do stosowania tego rodzaju preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to na pewno szybsze rozwiązanie na zwalczenie pomarańczowej skórki i bardziej widoczne. Wymaga jednocześnie większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit powinien być robiony przez odpowiednio przeszkolone osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami jak również różnego typu masażami.

wizerunek - skóra
Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi są polecane oczywiście osobom, które mają mocno widoczny cellulit i jest to dla nich jedyna droga do pozbycia się tego problemu.Modelowanie sylwetki Warszawa można przeprowadzić także przy pomocy systematycznych ćwiczeń, niemniej podobnie jak stosowanie kremów antycellulitowych jest to dość żmudne i czasochłonne, więc potrzeba na to dużo więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .