Rozwój niesie ze sobą dużo korzystnych rzeczy. Praktyczne technologie, szybsze podróżowanie, dłuższe życie. Jednakże pojawia się też dużo mankamentów. Jedną z wad teraźniejszości okazało się rozwijające się zniewieścienie facetów. W tym stwierdzeniu nie ma żadnej przesady.

brzytwa do golenia 3

Faceci w naszym otoczeniu stali się miękcy. Widać to najsilniej na przykładzie ubioru. Obecne sławy popkultury to wychudzeni jegomoście o łagodnych, kobiecych niemal rysach. Współczesne nastolatki rozglądają się za wydelikaconymi chudzinami bez zarostu. Powiększa się również procent mężczyzn, których zbiór kosmetyków jest szerszy niż ten, który używa przeciętna kobieta. A przecież w kosmetyczce solidnego faceta musi znajdować się jedynie parę podstawowych produktów: antyperspirant, woda kolońska, ałun i brzytwy. Przydadzą się też porządne pędzle do golenia, dzięki którym bezproblemowo się ogolimy.

Należy pamiętać, jakie przybory do golenia używali nasi ojcowie. Dziś facet ma do dyspozycji w sklepach setki różnorakich dziwacznych mazideł, wód i smarowideł. Nieźle sprzedają się elektryczne golarki.

Ceremoniał pozbywania się owłosienia z twarzy został zupełnie zautomatyzowany i ułatwiony. Nie poznał normalnego życia ten, kto nigdy w życiu w ręku brzytwy nie dzierżył. Przy takim ostrzu potrzebna jest precyzja i skupienie. To powoduje, że golenie staje się obrządkiem, czasem wyłącznie dla samego siebie. Dzierżenie w dłoni fragmentu porządnego metalu przynosi poczucie mocy. Gwarantuje poczucie łączności z ojcami, którzy zamiast smartfonem, walczyli ostrymi jak, jakby nie patrzeć, brzytwa mieczami.

Mało kto z dzisiejszych mężczyzn kojarzy, do czego służy ałun. Ten związek chemiczny mocno hamuje krwawienie. Balsamy dla panienek trzeba wyrzucić do kubła na śmieci. Męski mężczyzna czasem traci trochę krwi. I nie płacze na widok krwistych plam na końcu brzytwy, a sięga po efektywne środki.

Woda kolońska ma wonieć samczą siłą. Tu nie powinno być roślinek, ani żadnych słodkich odcieni. Woda kolońska to dobre uzupełnienie męskiego zapachu, który posiada męski facet. Zapachu władzy, energii,hormonów. Czas pokazać zniewieściałym gościom, co jest oznaką męskości.

Źródło: facetaria.pl