Dentystą w Polsce można zostać po odbyciu pięcioletnich studiów na na uczelni medycznej. Niezbędny jest także roczny staż podyplomowy oraz zdanie egzaminu państwowego. Z uwagi na nieustannie poszerzający się zakres zabiegów, w dzisiejszych czasach stomatolodzy nie mogą narzekać na brak pacjentów. Ich popularność można określić w oparciu o częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkę internetową fraz w rodzaju „dentysta Wrocław”.

Ortodonta - Clinident

Może to zabrzmieć nieprawdopodobnie, ale poza naprawianiem zwykłych ubytków, wybielania czy likwidowania kamienia nazębnego, o których dentysta (bezpłatny dostęp) wie wszystko, występuje niekiedy potrzeba konsultacji z kimś kto jest bardziej obyty z samą istotą ludzkiego uzębienia. Nie są mu straszne skalpel, szwy czy strzykawka. A można odnieść wrażenie, że oprócz nadprzyrodzonej siły posiada i pewną dozę delikatności swojej profesji. Chirurg stomatolog – to chyba najbardziej poważana profesja w środowisku stomatologów. Do niego trafiają najbardziej skrajne i najniebezpieczniejsze przypadki. Właśnie on wykonuje najbardziej skomplikowane zabiegi i operacje.


Wyświetl większą mapę

Stomatolog jako symbol wiercenia, borowania i ogólnie pojętego cierpienia powoli odchodzi do lamusa. W miarę upływu czasu rośnie jakość wykonywanych zabiegów, ale i zakres obowiązków. „Gabinet dentystyczny Wrocław” jest hasłem wielokrotnie poszukiwanym sieci, a oferta jest niezwykle szeroka. Aktualnie dentyści nie tylko usuwają zęby, ale także poprawiają ich kolor, korygują ich kształt, redukują płytkę nazębną i wstawiają implanty. Wszystkie te usługi wykonywane są przy wykorzystaniu i pod nadzorem nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i zabiegowego. Dentysta nie trudni się więc już tylko leczeniem; stomatolog – poznaj szczegóły – poprawia wygląd, a co za tym idzie, również samopoczucie swoich klientów.

Standardowe wypełnianie uszkodzeń uzębienia oznacza koszt w granicach 30 do 150 zł, w zależności od lokalizacji oraz użytego materiału. Za leczenie kanałowe wraz ze zdjęciem rentgenowskim można zapłacić 300-600 zł. Wybielanie metodą fotochemiczną – około 1000 zł. Jak widać, koszt najbardziej zaawansowanych zabiegów jest dosyć spory, ale czego się nie robi dla lepszego wyglądu?