Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej znanych a także przynoszących najlepsze efekty składników zawartych w kosmetykach, które mają na celu spowolnić starzenie się naszych ciał. krem pod oczy, krem z zielonej herbaty, balsam do ciała, krem antycellulitowy i krem do rąk, to tylko niektóre z kosmetyków uzyskiwanych na bazie kwasu, które mają za zadanie spowolnić procesy powstawania zmarszczek.

Serum z kwasem hialuronowym
Źródło: www.nantes.pl

Kwas inicjuje proces zatrzymywania wody w naskórku i jest obecny również w takich produktach jak mleczko do demakijażu czy peeling do twarzy. Dzieci mają go dużo, stan ten zmienia się wraz z wiekiem. Skóra staje się wtedy mniej nawilżona, w wyniku czego coraz bardziej zauważalne stają się zmarszczki. Kwas można wstrzykiwać podskórnie lub zażywać w tabletkach. Możliwy jest jeszcze jeszcze ponadto inny sposób jego przyjmowania. Są nim środki zawierające kwas. Przy wyborze potrzebnego środka ważne, by zwrócić uwagę na to, w jakim stopniu się wchłania – to najważniejszy warunek skuteczności stosowaniu kwasu.

Krem pod oczy , który zawiera kwas, chroni przed powstawaniem zmarszczek i spłyca już istniejące. Skóra znajdująca się pod oczami jest najbardziej wrażliwa i to właśnie tam najwcześniej pojawiają się tzw. „kurze łapki”. Stosowanie kremu pod oczy od razu zmniejsza napięcie skóry i zwalcza wolne rodniki, spowalniając proces pojawiania się zmarszczek.

Krem z zielonej herbaty jest doskonałym wyjściem dla osób , które mają kłopoty z cerą, po w średnim wieku. Stosowanie kremu z zielonej herbaty dotlenia komórki, redukuje podrażnienia, nawadnia skórę.

Balsam do ciała, którego składnikiem jest kwas hialuronowy, zapewnia doskonałą pielęgnację skóry na całym ciele.

Czy prezentowana tutaj sprawa jest według Ciebie niebanalna? Jeśli tak, to dodatkowe materiały zobacz pod adresem (https://www.rehafit.org/zespol-ciesni-nadgarstka/), który znajdziesz tu. One także Cię zaciekawią.

Wzmacnia głębokie warstwy skóry, przyspiesza przenikanie do niej wartości odżywczych oraz pozbywanie się toksycznych substancji wewnątrz skóry. Stosowanie balsamu do ciała, podobnie jak kremu antycellulitowego sprawia, że skóra jest mniej napięta i bardziej nawilżona.

Doskonałym kosmetykiem stworzonym dla kobiet, które chcą zwalczyć cellulit, stanowi krem antycellulitowy którego składnikiem jest kwas. Krem stosowany jest w kuracjach odchudzających, redukuje efekt skórki pomarańczy, pozostawia skórę jędrną i nawilżoną.

Suche i popękane dłonie to również wyzwanie dla kremów do rąk i środków powstałych na bazie kwasu hialuronowego. Krem do rąk intensywnie nawilża, spowalnia proces fotostarzenia, czyni miękkim naskórek i opóźnia proces wiotczenia skóry na dłoniach.

Źródło: NANTES