Moda to, wbrew obiegowej opinii, zainteresowanie nie tylko przedstawicielek płci pięknej. Także mężczyźni zwracają wielką uwagę na to, co na siebie wkładają. Dlatego w modnych magazynach oraz w internecie można znaleźć co raz więcej poradników, które pomagają mężczyznom określić typy sylwetek męskich i dopasować najlepszy ubiór.

Określenie swojego typu sylwetki jest właściwie przepustką do sukcesu. Jeśli określimy własne atuty oraz wady, będziemy mogli skuteczniej działać na tej płaszczyźnie. Jeżeli trudno jest samemu rozpoznać własny typ sylwetki, warto poprosić o pomoc życzliwego znajomego. A jeżeli obawiamy się reakcji przyjaciół na nasz kłopot, lepiej zwrócić się do swojej ukochanej. W ostateczności, możemy pójść do profesjonalnego stylisty, który nie tylko odnajdzie nasz typ sylwetki, ale dopasuje również właściwe odcienie do naszej karnacji.

Typy sylwetek męskich są prawie takie same jak kobiece. Mamy tu tak samo model A, jak i ”jabłko”, a więc mężczyźni z nadwagą. Oprócz tego, jest też „ołówek”, czyli odpowiednik „chłopczycy” u pań i „trójkąt”, czyli ideał, o którym marzą mężczyźni. Jest to figura doskonała. Szerokie ramiona, wąskie biodra, żadnego odstającego brzuszka. I właśnie mężczyźni (czytaj dalej) z taką figurą mają łatwo. Mogą dowolnie bawić się stylami. Jedyne, na co powinni uważać, to zbyt szerokie ciuchy, które ukryją ich doskonałą sylwetkę.

Pozostali mężczyźni muszą się skupić na tym, by schować swoje niedostatki i zaakcentować atuty. W najgorszej sytuacji są na pewno faceci o figurze „jabłka”. Są to już panowie z nadwagą, dlatego należy ostrożnie wybierać ubranie, by jeszcze bardziej nie pogrubić figury. Idealnie dobrana modna jeansowa kurtka będzie świetnym rozwiązaniem. Należy tylko uważać na wzory oraz jasne kolory. Zasada jest zawsze taka sama, że te partie ciała, z których jesteśmy niezadowoleni, maskujemy ciemnymi, prostymi tkaninami, bez żadnych upiększeń. Z kolei, „ołówek” musi unikać ciemniejszych kolorów jak ognia, ponieważ wyszczuplają one jeszcze bardziej jego chłopięca sylwetkę. Taki mężczyzna musi postawić na dwurzędowe marynarki i płaszcze oraz koszule w jasnych kolorach (jego-styl o modzie).