Może przesadne jest określenie, że kobieta jest jak suknia, lecz jest w takim określeniu wiele słuszności. Suknia jest zarezerwowana tylko dla pań, mężczyźni, co prawda mogą też tak chodzić, ale nigdy nie osiągną prezencji kobiety.

Kobiety, jak faceci mogą nosić spodnie, ale to dopiero w sukni czują się jak kobiety, dopiero w sukni mogą wyróżnić swoją kobiecość.

Do wyboru jest naprawdę dużo różnorodnych, ciekawych krojów: sukienka dzianinowa, sukienka klubowa (sukienka klubowa z cekinami) czy suknia klasyczna. Każda jest przeznaczona na inny typ okoliczności. Można też zdecydować się na suknie bombkę czy suknie baskinkę, a jeśli preferujemy klasykę i zawsze pewne recepty

Kobieta w letniej sukience
Autor: Charlie Marshall
Źródło: http://www.flickr.com

idealnym typem będzie suknia długa. Warto każdą suknię trzymać w specjalnym etui na sukienki, które ochroni nasze sukienki przed szkodliwymi zewnętrznymi czynnikami (praktyczne etui na sukienki).

Wiadomo, to jaką sukienkę preferujemy jest zależne od

Tańczą ca kobieta w sukience
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

spotkania na które się wybieramy. Na co dzień właściwie możemy ubierać suknię dzianinową, która z jednej strony jest stylowa, więc pasuje idealnie na różne wydarzenia, z drugiej nie jest przecież bardzo odważna i zbyt mocno stylowa, tak więc będzie także pasować do codziennego zestawu ubraniowego.

Kreację klasyczną wybierzemy, jak jej nazwa określa na bardziej poważne wydarzenia: sylwester w gustownym towarzystwie czy wydarzenia, w których będzie bardziej podniośle niż rozrywkowo. Natomiast sukienka klubowa to typowo imprezowy krój, jaki sprawdza się świetnie na dyskotekach, imprezach na mieście czy prywatkach. Możesz także wybrać wersję tego typu sukienki bardziej lub mniej wyzywającą, jednakowoż większość krojów takiego typu sukienki to bardzo wyzywające propozycje.

Jeśli to do ciebie nie przemawia, a zdecydowanie chcesz zabłysnąć na imprezie najlepsza będzie sprawdzona oferta – sukienka mini. bądź pewna, że w tego typu kroju zwrócisz na siebie uwagę męskiej, jak i damskiej części towarzystwa. Tak samo, jak w sytuacji sukienki klubowej sukienka mini to nie jest tylko jedna oferta. Znajdziesz te mocniej i mniej odważne kreacje, jednocześnie myśl główna jest tego typu, żeby zaznaczyć swoje kształty i podkreślić swoją zgrabną sylwetkę.