Udowodniono naukowo, że brak blasku słonecznego ujemnie wpływa na nastrój istoty ludzkiej. Brak ogrzewających promieni dokucza zwłaszcza zimową porą, ale jesienne dzionki również są bez słońca. Nic dziwnego, że ciemne chmury za oknem są przyczyną rozbicia, ospałości, migreny, czyli jednym słowem: chandry. Kobiety dysponują całym arsenałem środków przeciwdepresyjnych i wytaczają przeciw jesiennej aurze najcięższe armaty.

sukienka
Autor: Bess Georgette
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym ze sposobów walki staje się udanie się do butiku. A nic tak nie poprawia samopoczucia jak niebanalne sukienki bawełniane na jesień (sprawdź sukienki na jesień od Wbrew pozorom posiadanie takich ubrań w szafce staje się powodem do uśmieszku na buzi i to nawet z kilku przyczyn. Po pierwsze, zanim je jeszcze zakupimy, oddamy się niezwykle błogiej czynności poszukiwania odpowiednich fasonów w sklepach i tak samo błogiemu przymierzaniu.

Po drugie, sukienki bawełniane na jesień swoim modelem i kolorystyką uprzyjemnią nie zawsze słoneczne dni. Te dopasowane, z półdługimi rękawami, długości midi, z całkiem małym dekoltem, podkreślą wysmukłe sylwetki ich właścicielek. Te bardziej luźne sukienki, z dołem lekko rozkloszowanym lub skrojonym w tak zwaną bombkę, zupełnie zasłaniające dekolt, wybiorą grube niewiasty. Jeśli będą uszyte w stylu retro, zawsze będą modne i posłużą bardzo długo.

sukienki
Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature

Barwa i niebanalny ornament są jednak najważniejsze. Tkaniny w ogromne, barwne kwiaty lub w nieduże, ale gęsto rozsiane astry, sprawiają, że wykonane z nich sukienki bawełniane na jesień przyciągają uwagę każdego pieszego na trotuarze. Na przekór jesiennej aurze, sukienki nierzadko przybierają pastelowe barwy, a także, te typowo łączone z tą porą roku, pomarańczowe odcienie. Dzięki temu odzienie ma nadprzyrodzoną siłę, która umożliwia nam przetrwać ponure dni w wyśmienitym humorze. Bawełna jest idealnym materiałem na uszycie takich sukienek. Przewiewna, delikatna w dotyku, doskonała w użytkowaniu; sprawdzi się tak na zwykły dzień, jaki i od wielkiego dzwonu, bo nie będzie krępować ruchów. Równie łatwo ją wyprać, jak i wyprasować.

Jeśli sukienki bawełniane na jesień nie posiadają kołnierza, to znak, że trzeba zakupić pasujące do nich dodatki: kolczyki, bransolety, korale. Poza tym przydałby się supernowoczesny makijaż i niebanalna fryzurka. A to wszystko oznacza kolejną, równie miłą, wizytę u złotnika, zakupy w luksusowej perfumerii i telefon do najlepszego fryzjerki w mieście – obejrzyj sukienki na sylwestra.