Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

W dzisiejszych czasach coraz więcej uwagi poświęca się aprawom wyglądu zewnętrznego, a także zatrzymywaniu efektów starzenia. Coraz więcej osób poddaje się zmianom w gabinetach kosmetycznych. Liczba gabinetów również rośnie. Na dzień dzisiejszy gabinety kosmetyczne działają zarówno w większych miastach, jak i w mniejszych. Ich zakres usług także stale ulega poszerzeniu. Zwroty takie jak mikrodermabrazja (źródło artykułu) nie brzmią już całkowicie obco. Nazwy procesów przyjmują się w codziennym języku, a same zabiegi dla niektórych również są już codziennością.

Zabiegi na skórę

Skóra jest niezwykle ważnym organem. Łatwo ulega uszkodzeniu, a również widać po niej syndromy starzenia. W celu poprawy jej wyglądu oraz stanu wymyślono całą gamę zabiegów kosmetycznych. Nierzadko poddają się im ludzie, cierpiący na choroby skóry objawiające się zmianami trądzikowymi, przebarwieniam czy piegami. Jednym z często wybieranych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Analogicznie jak klasyczny peeling polega na pozbywaniu się obumarłego naskórka, jednak ma to miejsce przy użyciu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Podobny jest do wspomnianej wcześniej mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy wykorzystaniu kryształków, najczęściej diamentu i także polega na złuszczaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zyskuje róznież pozbywanie się zbędnego owłosienia w salonach kosmetycznych. Depilacja na własną rękę najczęściej jest bowiem ogromnie czasochłonna, a jej akutki bardzo nietrwałe. Istnieje dużo sposobów depilacji, na przykład gorącym woskiem. Do coraz chętniej używanych sposobów nowoczesnych należy fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do pozbywania się włosów, jak również do powolnego niszczenia ich cebulek, co zapobiega ich odrastaniu. Jest to metoda niezbyt bolesna, za to dosyć kosztowna. Czytaj więcej: tu

Pozostałe zabiegi

Dużo kobiet sięga także po zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z najpowszechniej stosowanych, a zarazem najmniej niebezpiecznych zabiegów tego typu jest modelowanie ust (link do strony). Polega to na wprowadzeniu specjalnej substancji w usta i rozmieszczeniu tej substancji za pomocą masażu. W większości przypadków do tego celu wykorzystuje się kwas hialuronowy, który nie jest niebezpieczny dla człowieka. W niektórych przypadkach pojawia się skutek uboczny w postaci czasowego obrzęku ust, który jednak szybko ustępuje.